Záhony z palet jsou v kurzu. Vyrobte si nástěnnou zahrádku a šetřete místo

Vertikální zahrádky z palet jsou skvělým způsobem, jak ušetřit místo a zároveň zkrášlit svou zahradu i domácnost jedinečným kusem nábytku. Můžete na nich pěstovat květiny, zeleninu i bylinky. Dokonce i samotná výroba nástěnné zahrady není tak složitá, jak se můžete zdát. Ukážeme vám, co si nachystat a jak se pustit do stavby.

Nástěnná zahrádka z palet

Připravte si dřevěné palety, 4 silné háčky, látku do půdy, šrouby odolné vůči povětrnostním vlivům, hřebíky, vrtačku nebo pistoli na hřebíky, barvu, vodováhu, zeminu a rostliny.

Vezměte staré dřevěné palety a nejdříve si rozmyslete, jak by celá zahrádka měla vypadat a jak by především měla viset na stěně. Poté palety otočte tak, aby vznikly kapsy na květináče. Budete potřebovat kusy dřeva z dalších palet, abyste mohli vytvořit dno pro každou kapsu. Horní část nechte otevřenou, abyste mohli vložit půdu s rostlinami. Nyní si můžete paletu natřít dle vlastního vkusu tak, aby se vám výsledek hodil do interiéru.

Do vytvořených kapes vložte tkaninu předem nastřihanou dle velikosti poliček. Připevněte ji pomocí sponek na palety. Ujistěte se, že nikde nevznikly žádné mezery, kde by se mohla půda vysypat. Teď už jen zbývá zahrádku zavěsit. Navrtejte silné háčky do dvou horních rohů palety a navlékněte řetěz. Navrtejte ještě jeden nebo dva pevné háky na zeď, kam chcete palety umístit a zavěste. Do kapes s hlínou si nyní můžete zasadit, co uznáte za vhodné – bylinky, květiny, sukulenty i zeleninu.

Obrázky: Our Little Homestead