Náročný proces odvykání kouření můžete usnadnit vhodnou volbou stravy

Pokud patříte mezi kuřáky, jistě víte, že pro většinu z nich není nijak snadné s tímto zlozvykem přestat. Možná jste dosud nevěděli, že i konzumace některých potravin může přispět k tomu, že se závislosti na nikotinu snadněji zbavíte. Přesvědčte se tedy, zda váš jídelníček níže uvedené potraviny obsahuje, a případně jej upravte, abyste si náročné odvykání usnadnili.

Ovoce

Ovoce je důležitou součástí stravy a pokud jste kuřáci a chcete s kouřením skutečně přestat, měli byste je do svého jídelníčku zařadit pokud možno denně. Vláknina, které ovoce obsahuje velké množství, přispívá totiž k pocitu nasycenosti. Nebudete tedy hladoví a tím pádem budete mnohem méně toužit také po cigaretě.

Mléčné výrobky

Věděli jste, že chuť na cigaretu můžete zahnat nebo alespoň výrazně zmírnit vypitím sklenice kvalitního mléka? Vyzkoušejte to, mléko je určitě pro tělo prospěšnější než cigareta. Pokud však z nějakého důvodu kravské mléko nepijete, můžete vyzkoušet mléko mandlové nebo například sójové. Obdobně vám pomůže také sýr, který vás navíc i zasytí.

Hořká čokoláda

Překvapivým pomocníkem v boji proti kouření je hořká čokoláda, přesněji tak, která má obsah kakaa nejméně 70 %. Kakao pomáhá také při usnutí, když vás trápí nespavost, což vám rovněž pomůže strávit čas lépe, tedy spánkem, než abyste sáhli po cigaretě. Navíc, čokoláda samozřejmě způsobí, že vaše chuťové buňky nebudou tolik vyžadovat nikotin.

Některé druhy zeleniny

Zelenina je zdravá a samozřejmě by v našem jídelníčku měla mít nezastupitelné místo. Pro kuřáky to ale platí dvojnásob, protože jejich tělo je plné toxinů, a ty je třeba z těla co nejlepší a nejpřírodnější cestou odstranit. K tomu je ideální pravidelná konzumace například květáku, brokolice nebo kapusty.

Obrázky: Freepik