Zatočte s vánoční nadváhou. Ranní jógové pozice vám pomohou shodit 2 kila za týden

Jediná správná cesta k hubnutí vede přes optimalizaci metabolismu a pozvolného úbytku kilogramů. Toho docílíte ideálně zlepšením svého jídelníčku a zařazením pravidelného pohybu. Ten přitom nemusí být nijak zvlášť náročný. Je ale důležité, aby byl pravidelný. Jenom tak se mohou projevit výsledky. Přinášíme vám proto výběr čtyř jednoduchých cviků, které můžete praktikovat každé ráno, než vyjdete z domu. Nezaberou vám moc času a výsledky budou nad očekávání.

Pozice volavky

Toto cvičení pomáhá zlepšit rovnováhu, koordinaci, obratnost a pružnost.

Posaďte se na podložku s nohama nataženýma před sebou. Levou nohu pokrčte v koleni a sedněte si tak, abyste chodidlo měli vedle levého boku. Pravou nohu uchopte rukama a vztyčte ji nahoru ke stropu. Snažte se držet ji co nejvíce rovnou a nepokrčovat ji v koleni. Pokud je to pro vás snadné, chyťte nohu rukama v kotníku, za patu či za chodidlo. Zavřete oči a prodýchejte pnutí ve svalech. Držte asi 10 sekund a povolte. Pak nohy vystřídejte. Opakujte tři až pětkrát.

Váleček

Posílení páteře a zlepšení průtoku krve do míchy, to je cvičení, které navíc pomáhá mírnit stres a únavu.

Položte se na záda na podlahu, přitáhněte kolena k hrudníku a obejměte je rukama. Zatímco přidržujete své nohy, zakulaťte záda a kývejte se dozadu. Soustřeďte se na správné dýchání a cvičení několikrát opakujte.

Svíčka

Cvičení, které pomáhá zlepšit cirkulaci krve a prospívá tak duševní výkonnosti.

Lehněte si na záda a pomalu vytáhněte nohy a celou spodní polovinu těla nahoru ke stropu, zatímco si bedra podpíráte rukama. Propněte tělo, nohy i chodidla co nejvíce ke stropu a zároveň uvolněte krční svaly. Prodýchejte napětí a pomalu se položte zpět na podlahu. Cvičení několikrát opakujte.

Sfinga a kobra

Tímto cvičením posílíte své zádové svalstvo a zlepšíte pružnost páteře.

Položte se břichem na podlahu a ruce opřete tak, jako byste chtěli cvičit kliky. Hrudník zdvihněte ze země a ruce opřete o lokty před tělem. Nohy držte napnuté na podlaze. To je pozice sfingy. Pokud chcete přejít do pozice kobry, vzepřete se na rukou, které propněte do roviny a zdvihněte celé tělo z podložky. Na zemi zůstává jen pánev a nohy.

Obrázky: Pixabay