Narušuje vám hyperaktivní močový měchýř každodenní život? Zde jsou účinné nástroje, jak ho porazit

Hyperaktivní močový měchýř může způsobovat celou řadu nepříjemných příznaků, jako je například velmi časté nutkání k močení, neschopnost zadržovat moč, inkontinence nebo potřeba močení po celou noc. Kvůli těmto symptomům je tento stav rušivým a nepříjemným elementem, který nám brání v každodenních činnostech. Abychom vám pomohli se s ním vypořádat, uvádíme zde několik účinných nástrojů pro boj s hyperaktivním močovým měchýřem.

Naplánujte si močení

Zjistěte, jak často chodíte každý den na toaletu. Pokud například musíte každou hodinu, zkuste si dobu, kdy nejste na záchodě, prodlužovat. Nejdříve o pár minut, pak třeba na hodinu a půl a zaznamenávejte si své pokroky. 

Těhozev březový

Tento rostlinný doplněk stravy je jihoafrickým lékem, jenž se používá k léčbě řady onemocnění, včetně infekcí močového měchýře, cholery, dny a modřin. Užívání těhozevu březového vykazuje slibné účinky i na hyperaktivní močový měchýř.

Kukuřičné hedvábí

Kukuřičné hedvábí je původem z Číny a Francie a dokáže posílit sliznice močových cest a tím i zlepšit schopnost zadržovat moč o něco déle.

Biofeedback (biologická zpětná vazba)

Jedná se o formu terapie, během níž jsou elektrody přichyceny k vaší pokožce a monitorují dechovou frekvenci, krevní tlak, srdeční tep a další tělesné funkce při pokusu o kontrolu napnutých svalů. Pacienti obvykle zaznamenávají první výsledky po 10 sezení nebo i méně.

Kegelovy cviky

Neboli cvičení pánevního dna. Kegelovy cviky mohou pomoci posílit svaly, jež regulují průtok moči. Představte si, že sedíte na toaletě a najednou potřebujete močení přerušit. Stáhnete svaly a proud moči se zastaví. Tímto způsobem se provádějí také Kegelovy cviky – zatínáte svaly, stejně jako při přerušování močení. Cvičit můžete kdekoli a kdykoli. Vždy opakujte alespoň 10 – 15krát denně.

Vždy je lepší poradit se nejdříve se svým lékařem, než začnete s jakoukoli samoléčbou.

Jak se vám dnešní článek líbil. Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com