Následky bujarého večírku můžete léčit i jinak než pouze prášky. Do oběda bude kocovina pryč

Všichni čas od času popijeme nějaký chutný alkoholický drink a všichni také moc dobře víme, co znamená slovo kocovina. Není třeba se stydět za to, že si jednou za čas vyrazíme z kopýtka a bereme za to druhý den následky. I když vám nejsme schopni pomoci s návratem vzpomínek na předešlou noc, jedno bychom pro vás udělat mohli; prozradíme vám, jak se té otravné kocoviny zbavit. Neztrácejte čas v posteli s bolavou hlavou, raději si užijte den jako každý jiný.

Léčete kocovinu snídaní

Správná výživa těla je rozhodující pro rychlé uzdravení. A v takovém případě budou vašimi nejlepšími přáteli tuky! To znamená, že snídani by měly představovat především potraviny s vysokým obsahem zdravých tuků, jako jsou avokádo a vejce obsahující cystein, který rozkládá acetaldehyd, toxin, který vzniká, jakmile tělo začne alkohol zpracovávat, a způsobuje kocovinu. Zároveň se snažte vyhnout mastným jídlům a mléčným výrobkům, jež se těžko tráví a zbytečně zatěžují trávicí systém.

Doplňte elektrolyty

Při léčbě kocoviny není důležité pít pouze vodu, protože i když vypijete všechnu vodu na světě, nepomůže vám v případě, pokud máte málo elektrolytů. Stále budete zůstávat dehydratovaní. Obraťte se raději na nápoje, které zpravidla užívají sportovci, obsahují vysokou hladinu elektrolytů a postaví vás zpět na nohy.

Pomozte si spánkem

Máte-li tu možnost a víte, že vás čeká volný den, po snídani se pokuste dopřát si ještě pár hodin odpočinku. Po probuzení budete mnohem svěžejší.

Zázvor je možná to, co hledáte

Pokud patříte mezi lidi, kteří pociťují příznaky kocoviny především v žaludku a ne v hlavě, pak by zázvor mohl být pro vás perfektním řešením. Zázvor je totiž jedním z nejlepších přírodních prostředků pro zklidnění žaludečních potíží. Uvařte si zázvorový čaj, přidejte lžičku medu a pomalu pijte.

Zkuste fermentovaná jídla

Pokud nejste úplnými milovníky zázvoru, zkuste místo toho fermentované potraviny, jako je například tradiční japonská polévka miso nebo zelí. Kvašená jídla jsou skvělou léčbou kocoviny, protože obsahují zdravé bakterie, jež zklidňují podrážděný žaludek.

Máte i vy nějaké zajímavé a především účinné způsoby, jak léčit kocovinu? Rádi bychom se o nich dozvěděli více v komentářích. Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com