Následujícími příznaky vám tělo dává najevo nedostatek horčíku

Potraviny, které jíme každý den, mají hluboký dopad na naše zdraví, a proto je důležité jíst stravu bohatou na důležité vitamíny a minerály. Strava se však v posledních několika desetiletích změnila od špatné k ještě horší. Například většina z nás zcela postrádá hořčík, minerál důležitý pro správnou funkci našich orgánů, výši energie a syntézu bílkovin a tuků. Také nás chrání před kardiovaskulárními chorobami a udržuje srdce bez poškození, reguluje krevní tlak a hladinu inzulínu v těle.

Jak je vidět, pro naše zdraví je hořčík velmi důležitý, proto bychom měli jeho hladinu udržovat v optimálním rozsahu. Najít ho můžeme především v ořeších, luštěninách, obohacených obilovinách, banánech, špenátu a avokádu. Doporučený denní příjem hořčík činí 400 mg, ale pravdou je, že absorbujeme pouhých 30 – 40%. Zdravotním problémům z nedostatku hořčíku ale lze předejít tím, že budeme věnovat pozornost signálům našeho těla.

Migrény a bolesti hlavy

Na základě studií existuje spojení mezi užíváním doplňků hořčíku a intenzitou migrény. Neustálé bolesti hlavy souvisejí s nedostatkem hořčíku.

Astma

Respirační problémy souvisejí s nedostatkem hořčíku. Studie potvrdily, že snížení symptomů astmatu odpovídá vysokému příjmu hořčíku.

Zácpa

Hořčík je zodpovědný za správnou funkci střev.

zdroj: www.naturalhealingmagazine.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Noční křeče nohou

Pokud trpíte bolestivými nočními křečemi nohou, chybí ve vašem těle hořčík, který je důležitý pro správné kontrakce svalů.

Vysoký krevní tlak

Hypertenze je jedním z nejčastějších onemocnění dnešní doby. Zvýšením příjmu hořčíku můžete vysoký krevní tlak  zmírnit.

Nespavost a chronická únava

Jezte potraviny bohaté na minerální látky pro lepší usínání a kvalitní spánek. Problémy s nespavostí by mohly totiž vést k chronické únavě.

Deprese

Pokud trpíte depresemi, zvyšte příjem hořčíku. Na základě studie lidé mladší 65 let s dostatečným množstvím hořčíku v těle, trpí depresemi o 22% méně.

Úzkost

Málo hořčíku v těle ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobit úzkost.

Chutě na sladké

Pokud máte náhlé chutě na sladké, možná trpíte nedostatkem hořčíku. Zvolte hořkou čokoládu, uspokojíte své chutě a zvýšíte obsah hořčíku, na který je hořká čokoláda bohatá.

zdroj: www.naturalhealingmagazine.com