Následujícími příznaky vám tělo dává najevo nedostatek horčíku

Potraviny, které jíme každý den, mají hluboký dopad na naše zdraví, a proto je důležité jíst stravu bohatou na důležité vitamíny a minerály. Strava se však v posledních několika desetiletích změnila od špatné k ještě horší. Například většina z nás zcela postrádá hořčík, minerál důležitý pro správnou funkci našich orgánů, výši energie a syntézu bílkovin a tuků. Také nás chrání před kardiovaskulárními chorobami a udržuje srdce bez poškození, reguluje krevní tlak a hladinu inzulínu v těle.

Jak je vidět, pro naše zdraví je hořčík velmi důležitý, proto bychom měli jeho hladinu udržovat v optimálním rozsahu. Najít ho můžeme především v ořeších, luštěninách, obohacených obilovinách, banánech, špenátu a avokádu. Doporučený denní příjem hořčík činí 400 mg, ale pravdou je, že absorbujeme pouhých 30 – 40%. Zdravotním problémům z nedostatku hořčíku ale lze předejít tím, že budeme věnovat pozornost signálům našeho těla.

Migrény a bolesti hlavy

Na základě studií existuje spojení mezi užíváním doplňků hořčíku a intenzitou migrény. Neustálé bolesti hlavy souvisejí s nedostatkem hořčíku.

Astma

Respirační problémy souvisejí s nedostatkem hořčíku. Studie potvrdily, že snížení symptomů astmatu odpovídá vysokému příjmu hořčíku.

Zácpa

Hořčík je zodpovědný za správnou funkci střev.

zdroj: www.naturalhealingmagazine.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce