Zásadní změny, jak snížit účet za energie. Odborníky doporučované nastavení plynového kotle

Ceny energií stále rostou a rostou. Uprostřed této krize se lidé snaží vymyslet různé způsoby, jak nejvíce ušetřit. Proto odborníci přišli na možnosti, jak se nebát vyúčtování za vytápění domácnosti a podělili se o dvě zásadní změny, které je potřeba provést v nastavení vašeho kotle, abyste šetřili peníze už dnes.

Máte nastavenou teplotu příliš vysoko

Spousta lidí má na svém kotli nastavenou teplotu až příliš vysoko. Společnosti na výrobu kotlů doporučují nastavit teplotu teplé vody na 50 stupňů a stejně tak teplotu radiátorů. Nastavením těchto teplot na nižší nebudou kotle pracovat tak tvrdě, a proto domácnosti ušetří peníze. Snížení teploty přívodu na kondenzačním kotli by mohlo domácnostem ušetřit 6-8 % na účtech za plyn. Stažení teploty teplé vody naopak ovlivní teplou vodu protékající kohoutky a sprchami.

Nejdříve si nastudujte typ kotle

Než se však pustíte do nastavení svého kotle, je důležité, abyste si nastudovali, jaký typ máte. Doporučení 50 stupňů platí pro kombinovaný kotel a je to nejnižší navrhovaná teplota. Pokud máte zásobník teplé vody, měl by být naopak nastaven minimálně na 60 stupňů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Express.co.uk