Nástroje, jak se přirozeně zbavit modřin a podlitin

Modřiny na těle znamenají reakci na zranění nebo úder. Většina z nich není nijak vážná, ale je potřeba zbystřit ve chvílích, kdy se přidá bolest a otok. Chcete-li se modřin zbavit přirozeně, existuje několik domácích metod, které si můžete vyzkoušet v pohodlí vašeho domova. Pokud se ovšem modřina neztratí do 2 týdnů a vy nepociťujete žádnou úlevu od bolesti, je vhodné vyhledat lékaře.

Přidejte do jídelníčku vitamín C

Strava s vysokým obsahem vitamínu C může vašemu tělu pomoci lépe absorbovat železo a urychlit proces hojení. Jezte více potravin bohatých na vitamín C, například citrusové plody, jahody, červenou papriku nebo brokolici. Obrátíte-li se na doplněk stravy, doporučená dávka vitamínu C je 65 – 90 mg denně. Rozhodně byste neměli překročit hranici 2 000 mg za den, jinak hrozí nežádoucí účinky v podobě nevolností, zvracení a křečí v břiše.

Používejte krém s vitamínem K

Na modřiny je dobré aplikovat krém s vitamínem K, a to hned dvakrát denně. Jemně vetřete krém do pohmožděné oblasti a opakujte tak alespoň 2 týdny, dokud modřina nezmizí. Používejte krém s nízkou koncentrací vitamínu K, například 0,1%, abyste předešli jakýmkoli vedlejším účinkům. V potravinách ho najdete třeba ve špenátu, kapustě, brokolici, hlávkovém salátu nebo borůvkách a fících.

Aloe vera

Aloe vera je všemocná, co se týká léčivých účinků a ani v případě modřin nezklame. Gel z aloe vera může snížit bolest i otoky spojené s modřinami a urychlit tak proces hojení. Dle potřeby můžete gel aplikovat na postiženou oblast na těle klidně po celý den.

Obrázky: Pixabay