Naučte se, jak pečovat o svou štítnou žlázu. Váš metabolismus a imunitní systém vám za to poděkují

Potíže se štítnou žlázou jsou v dnešní době celkem běžnou záležitostí. Ovšem tím hlavním problémem je, že si v dnešním uspěchaném světě ani nevšimneme, že naše štítná žláza špatně pracuje. Jsme natolik zaneprázdněni každodenními činnostmi, že ignorujeme příznaky, které k nám naše tělo vysílá. Zdraví tohoto orgánu je nezbytné pro náš metabolismus a energii, proto bychom se měli snažit o něj pečovat. A zde je několik způsobů, jak na to.

Do své stravy přidejte mořskou zeleninu a mořské řasy

Měli byste začít pravidelně konzumovat mořské řasy a zeleninu, jako je wakame, kombu a nori. Tyto potraviny jsou bohatým zdrojem jódu, který je pro správnou funkci štítné žlázy podstatný.

Každý den užívejte vývar z kostí

Vývar z kostí vám pomůže posílit imunitní systém, stejně jako léčit střevní sliznici. Vypijte šálek denně se špetkou mořské soli. Přidat můžete také mořské řasy, o kterých už jsme se zmiňovali.

Užívejte kokosový olej

Kokosový olej dokáže řídit váš metabolismus, stejně jako imunitní systém, který poskytuje zdraví štítné žlázy. Naprosto postačí, když si dáte lžíci kokosového oleje denně.

Zvyšte příjem vitamínů A, D a K2

Pokud se v těle vyskytuje nedostatek těchto vitamínů, štítná žláza začíná trpět. Jezte proto potraviny bohaté na vitamíny A, D a K2 nebo užívejte doplňky stravy.

Vyhněte se konzumaci velkého množství lepku

Lepek může vést k autoimunitní reakci a může způsobovat Hashimotovu thyreoiditidu, což je onemocnění štítné žlázy způsobené autoimunitní reakcí. Také byste se měli pokusit držet se dále od arašídového másla a arašídů obecně, protože jsou bohaté na sloučeniny bakterií známé jako goitrogeny.

Cvičte jógu

Cvičení jógy vám může pomoci zlepšit zdraví štítné žlázy vzhledem k tomu, že stres a deprese ji velice ovlivňují.

Které z těchto postupů dodržujete vy? Nebo začnete ode dneška? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun