Pásový opar lze lehce zaměnit s mnoha jinými nemocemi. Naučte se jeho příznaky, abyste předešli dalšímu nebezpečí

Jak se zdá, některé nemoci sdílejí společné příznaky s celou řadou dalších onemocnění, což je mezi sebou znemožňuje rozlišit. Co je ale nejhorší, že je obtížné zjistit průběh více zhoubných onemocnění. Takový případ se může vyskytnout právě u pásového oparu, protože tento virus může sdílet podobnou vyrážku nebo bolesti způsobené jinými poruchami. Vzhledem k tomu, že pásový opar může vést k závažným komplikacím, jako je ztráta zraku, neurologické problémy nebo bakteriální infekce, je nezbytné znát příznaky pásového oparu a způsob léčby.

Prodělali jste neštovice

Faktorem pro rozvoj pásového oparu je to, že jste minulosti prodělali plané neštovice. I po vyléčení však virus zůstává uvnitř těla a „spí“. O několik let později se může „probudit“ a způsobit pásový opar. Lidé s oslabeným imunitním systém jsou také více náchylní na pásové opary.

Bolest, necitlivost nebo pálení na jedné straně

Ostrá nebo bodavá bolest, pálení, necitlivost, přecitlivělost nebo brnění na jedné straně těla může znamenat rozvoj pásového oparu – vyrážky a puchýřků, které ovinou levou nebo pravou stranu trupu. Bolest je obvykle první známkou pásového oparu.

Na tváři, hrudníku, zádech nebo v pase se objevuje vyrážka

Vyrážka pásového oparu se obvykle zaměřuje na obličej, hrudník, záda nebo pas. Vyrážka přichází o několik dní později po počátečních bolestech na těchto místech.

Vyrážka se může rychle měnit

Zpočátku vyrážka vypadá jako malé hrbolky, za 2 – 3 dny se mohou objevit puchýře plné tekutiny, utvoří se tvrdá krusta a poté strupy.

Pásový opar může ovlivnit váš zrak

Pokud se virus pásového oparu dostane do očí, může to vést ke ztrátě zraku. Budete prožívat bolest v očích, zarudnutí, otok a citlivost na světlo.

Máte pocit, že máte chřipku

Mimo bolesti a vyrážky se u pásového oparu můžete setkat také s příznaky podobnými chřipce. Ty mohou zahrnovat horečku, zimnici, únavu, nevolnost, bolesti žaludku, průjem, citlivost na světlo a bolest hlavy.

Při jakýchkoliv náznacích toho, že se u vás může vyskytnout pásový opar, neváhejte vyhledat svého lékaře. Pokud tak neučiníte, vystavujete se riziku, že budete pociťovat silnou bolest i po vyléčení tohoto onemocnění.

Jak se vám dnešní článek líbil? Dejte nám vědět své zkušenosti s pásovým oparem do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com