Naučte se, jak solit méně a přesto si pochutnat

Jste si vědomi, že konzumujete příliš mnoho soli a rádi byste s tím něco dělali? Všichni moc dobře víme, že nadměrný přísun soli může mít neblahé účinky na naše zdraví, ale existují snadné způsoby, jak situaci změnit. Ačkoli se to nezdá, při dodržování následujících pravidel to zvládnete i vy, kteří saháte po slánce ještě předtím, než jídlo ochutnáte.

Změřte si množství soli v ruce

Když sypete sůl přímo do jídla, nikdy přesně neuvidíte, jaké množství si dáváte. Zkuste si nejdříve nasypat sůl do dlaně, hned uvidíte, kolik soli konzumujete. 

Vnímejte, co děláte

Ve skutečnosti je pro mnoho z nás sypání soli nad jídlem spíše impulzivní reakcí než uvědomělým rozhodnutím. Odstraňte solničku z jídelního stolu a nejdříve jídlo ochutnejte. Až teprve poté se rozhodněte, zdali potřebujete solit.

Zablokujte některé otvory v solničce

Pokud se vám zdá, že stále nekontrolovatelně berete sůl do ruky, zkuste ucpat některé z otvorů v solničce. Přetřete je trochou průhledného laku na nehty a počkejte, až zaschne.

Potíže s předem připravenými potravinami

Problém s přílišnou konzumací soli spočívá v předem připravených potravinách. Vařte proto od nuly. Experimentujte a vařte s různým kořením. Během vaření budete mít přesnou představu, kolik soli do jídla přidáváte.

Jak jste na tom s konzumací soli vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com