Překvapivé využití česneku, které se netýká pouze vaření. Pomůže s lupy i odmrazí auto

Česnek je úžasnou ingrediencí v kuchyni – používá se po celém světě jako základ pro mnoho receptů, jimž dodává specifickou chuť i vůni. Ale věděli jste, že je dobrý také pro naše tělo nebo i domácnost? Sestavili jsme pro vás seznam unikátních použití česneku, které se překvapivě netýkají pouze vaření. 

Podporuje růst vlasů

Česnek můžete přidat do svého šampónu, ale pokud byste se takové metodě pro podporu růstu vlasů raději vyhnuli, můžete si koupit česnekový infuzní olej, který si vmasírujete do vlasů. 

Vyléčí lupy

Česnek ve spojení s medem je doslova zabijákem lupů. Stačí, když směs nanesete na pokožku hlavy, necháte působit a poté umyjete šampónem jako obvykle.

Afrodiziakum

Věděli jste, že se česnek se svými afrodiziakálními účinky vyrovná i ústřicím? Obsahuje totiž alicin, který dokáže rozproudit krev do jiných částí těla.

Vyléčí kvasinkovou infekci

Česnek se může pyšnit antibiotickými vlastnostmi, což z něj činí jeden z nejúčinnějších přírodních léků kvasinkové infekce.

Oprava skla

Ať už se jedná o sklíčka od brýlí nebo skleničku na pití, česnek si dokáže poradit s malými prasklinkami na skle raz dva. Česnek totiž působí jako lepidlo a lepidlo pomáhá držet věci pohromadě.

Odmrazí auto

Chraňte své auto před mrazem. Posypte jej česnekovou solí a s ledem se můžete rozloučit. 

Jak se vám dnešní tipy líbily? Pokud se vám zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com