Naučte se konečně pravidla zdravého hubnutí a zaměřte se pouze na sebe. Trpělivost je základem úspěchu

Hledáte-li neustále zaručené způsoby, jak konečně zhubnout, teď už nemusíte! Následující tipy vám pomohou dosáhnout vašeho cíle a být v té nejlepší formě. Jediné, co musíte udělat a v čem vám nikdo jiný než vy nepomůže, je dodržet tato pravidla.

Hýbejte se

První krok, jak zahájit svou cestu ke zdravému životnímu stylu je pohyb. Přestaňte říkat “až zítra, až v pondělí”, vstaňte a jděte na to! Prodlužováním času si budete jen ubližovat a vaše cíle se budou neustále oddalovat. Neznamená to, že hned musíte vstát a uběhnout 5 km, začněte například pravidelnými procházkami před nebo po jídle.

Zvedejte závaží

Odborníci tvrdí “čím více svalů máte, tím více energie vaše tělo vynakládá”. Což znamená, že vybudujete-li si nějaké svaly pomocí silových cvičení, budete pálit více kalorií i při běžných činnostech – od čištění zubů až po dívání se na televizi.

Zpevněte střed těla

Hubnutí velmi závisí na posílení středu těla, což znamená, že byste se měli zaměřit na cviky, které se specializují na tuto oblast – svaly pánve, dolní část zad, boky a břicho. Ve skutečnosti většina sportovních a jiných fyzických aktivit závisí na stabilním středu těla.

Protažení

Stárnutím se naše svaly zkracují a jsou tak náchylnější k různým zraněním. To je okamžik, kdy se zvyšuje potřeba flexibility. Protažení vedle kardia a silového tréninku je třetím důležitým pilířem oblasti fitness. Protahování pomáhá předcházet zraněním, ke správné funkci těla a k prevenci před artritidou. Jóga a Pilates jsou považovány za nejlepší způsob, jak přidat protahování do své rutiny.

Dodržujte svou rutinu

Vaše pravidelné cvičení by se mělo stát zvykem, jako je každodenní čištění zubů nebo jídlo. Odborníci doporučují 150 minut cvičení za týden, což znamená 30 minut denně 5 dní v týdnu a dvoudenní silový trénink.

Najděte si parťáka na cvičení

Cvičení bude mnohem zábavnější, takže je větší pravděpodobnost, že déle vydržíte. Budete více hlídat své stravovací návyky a své cvičení budete mít lépe naplánované, což znamená, že budete cvičit skutečně pravidelně.

Přestaňte se porovnávat s ostatními lidmi

Srovnávání sebe sama s ostatními lidmi skončí akorát tím, že se nebudete cítit dobře a nebudete tak úspěšní, jak byste jinak mohli být. Navíc máme tendenci porovnávat náš vzhled s lidmi, které vidíme na sociálních sítích, což je často velmi odrazující a také demotivující.

Buďte trpěliví

V neposlední řadě je třeba si uvědomit, že každý proces vyžaduje svůj čas. Cílem je být trpělivý, nevzdávat se a neustále na sobě pracovat. Vaše tělo vám později poděkuje.

Jak jste na tom s disciplínou vy? Dodržujete některé z uvedených bodů nebo dokonce všechny? Sdílejte článek mezi svými přáteli, ať máte parťáků na cvičení co nejvíce.

Zdroj: faithpanda.com