Naučte se řádně čistit svou pračku, aby její životnost vydržela co nejdéle. Stačí vám k tomu běžné domácí prostředky

Těžko si představíme moderní domácnost bez pračky. Tato „železná asistentka“ nám vždy věrně slouží, aby naše prádlo bylo čisté a voňavé. Ovšem jednou nám může vypovědět službu, nebudeme-li se o ni řádně starat. Podle statistik patří mezi hlavní příčiny poruch elektrický ohřívač a zanesení filtru. Pravidelné čištění pračky zajistí její delší životnost.

Elektrický ohřívač nastavuje v bubnu horkou vodu na provozní teplotu. Pokud množství nečistot ve vodě převyšuje normu, existuje vysoké riziko poruchy ohřívače. Při každém praní se toto riziko zvyšuje až nakonec přestane pracovat úplně.

Čištění octem

Do zásobníku na prášek nalijte 200 – 250 ml 9% octa. Ocet je schopen rychle vyčistit ohřívač, ale kvůli své agresivitě může poškodit gumovou část, proto s jeho častým používáním buďte opatrní. Někteří odborníci také doporučují přidat k běžnému praní jedlou sodu, která změkčí vodu a eliminuje nepříjemný zápach.

Čištění filtru

Filtr je obvykle umístěn na spodní straně předního povrchu krytu. Otevřete klapku a odstraňte všechen nahromaděný odpad. Takto se nebude voda zvedat a vytékat ven.

Zdroj: takprosto.cc

Ve čtení článku pokračujte na další stránce