Naučte se správně dýchat. Pouze tehdy mají diety a hubnutí smysl

V současné době existuje veliká spousta informací a rad, jak zlepšit své stravovací návyky a my si můžeme zvolit způsob, který nám vyhovuje nejvíce. Ovšem aby vše fungovalo, jak má, je třeba stravu doplnit znalostmi správného dýchání. Je to proto, že pokud není obnovena funkce dechu, není obnoven metabolismus organismu. Jinými slovy, pokud je dýchací systém deregulován, různé systémy těla nejsou dostatečně okysličeny, včetně trávicího systému.

Proč je strava spojená s dýcháním?

Kapiláry jsou kanály, kterými procházejí živiny po procesu trávení potravy, aby byly nakonec absorbovány tělními buňkami. Ovšem v případě, že osoba trpí chronickou poruchou dýchacího rytmu, bude oxid uhličitý v těle pod svou normální hodnotou, což je nežádoucí, protože oxid uhličitý udržuje kapiláry otevřené. Jakmile jeho hladina klesne, kapiláry se uzavřou a živiny v potravinách nebudou adekvátně transportovány do celého těla. Výsledkem je pak podvýživa.

Toxiny zůstávají v těle

Uzavřené kapiláry také způsobují problém v otázce vylučování toxinů. Když jsou jejich cesty uzavřené, nemůže fungovat ani proces odstraňování zbytečných látek, v důsledku čehož zůstávají v tkáních a naše tělo se může otrávit.

Tipy, jak zlepši trávení i dýchání

Ze všeho, co jsme nyní uvedli, je patrné, že dýchání a strava jsou nerozlučně spjaty a jedno ovlivňuje druhé. Následující čtyři jednoduché návyky mohou výrazně zlepšit proces trávení a podpořit správnou funkci dýchacího systému.

  • Jezte malé porce, abyste nenaplnili žaludek příliš a nezablokovali bránici
  • Výhradně dýchejte nosem, nádech i výdech
  • Několikrát denně se zastavte na 5 – 15 minut, abyste uklidnili své dýchání
  • Čas od času si dopřejte redukci kalorií, zkrátka občas jezte méně, než jste zvyklí

Obrázky: Freepik, Zdroj: Enallaktikidrasi.com