Naučte se základy akupresury. Mohou vám pomoci od nepříjemného stresu a bolesti hlavy během několika málo minut

Bolest hlavy, potíže s trávením, nespavost a nervozita jsou jen některé ze stavů, které lze vyřešit během několika málo minut stisknutím jednoho bodu na těle. Takzvaný bod „Shen Men“ dokáže odstranit bolesti hlavy i stres.

Stres se u lidí vyskytuje téměř každý den. Vedle nervozity má mnoho fyzických příznaků, jako jsou bolesti hlavy, nedostatek energie, snížený imunitní systém a dokonce i zažívací potíže. Čínská léčebná metoda známá jako akupresura vysvětluje, jaké body na lidském těle existují, jejichž stimulací se tělo může začít uvolňovat a mírnit stres. Jeden takový se nazývá právě „Shen Men“, volně interpretovaný jako „brána do ráje“. Stisknutím tohoto protistresového bodu snížíte stres a bolest, zvýšíte energii a také imunitní systém. A kde toto místo najdete? Nachází se na horní části vnitřního ucha, jež se při nepatrném tření aktivuje.

Jak správně masírovat bod pro zmírnění stresu?

  • Vezměte tyčinku do uší a zatlačte na bod v horní části vnitřního ucha.
  • Jemně masírujte a dýchejte pomalu a zhluboka.
  • S nádechem se podívejte doleva a s výdechem doprava, aniž byste otáčeli hlavou.
  • Postupně ucítíte, jak se vaše tělo uvolňuje a snižují se příznaky stresu.

Malá rada na závěr

Masírujte uši i pomocí prstů. Pokuste se o to pokaždé, jakmile ucítíte, že vás začíná zavalovat stres. Tento proces lze opakovat každý den před spaním.

Znáte tento trik? Pokuste se o tuto metodu a o výsledky se s námi podělte v komentářích. Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com