Nestyďte se a zajímejte se o zdraví vašeho pozadí a všech částí těla, které s ním souvisí. Stud by vás mohl stát i život

Neustále čteme informace, které bychom měli vědět o intimních partiích, jako je dámské a pánské přirození, ale je na čase, abychom se více zajímali i o naši zadní část těla. Proto jsme se zeptali lékařů, co všechno je nezbytné znát o našem pozadí, a to především o našich návycích, jak předejít různým onemocněním a jaká strava je pro naše střeva tou nejlepší.

Zapomeňte na epilaci voskem

Někdy ženy myslí na každý detail svého těla, zvláště v létě v období bikin. Je přirozené mít ochlupení a pokožka kolem řitního otvoru je velmi citlivá. Proto je lepší nechat vše, tak jak je, aby nedošlo ke zbytečným škodám.

Na toaletě nebuďte déle, než je nutné

Spousta lidí si z toalety dělá relaxační místo – čte si, kontroluje e-maily, hraje hry na telefonu a tak podobně. Omezení času na záchodové míse může zlepšit nebo předcházet příznakům hemoroidů. Místo nekonečné doby na toaletě se pokuste uvolnit například prostřednictvím jógy nebo meditace.

Žádné vlhčené ubrousky, pouze teplá voda

Vlhčené ubrousky mohou ucpat záchod a také způsobit alergické reakce u jemné pokožky. Nejlepší cestou k očištění této citlivé oblasti je teplá voda.

Vláknina je váš nejlepší přítel

Vláknina hraje obrovskou roli ve zdraví tlustého střeva, zabraňuje problémům, jako jsou hemoroidy a zánět trávicího traktu. Lidé mladší 50 let by měly konzumovat 25 g vlákniny v denní stravě – ovesné vločky, ovoce, zelenina, luštěniny, ořechy a semínka.

Pamatujte si, že bolesti a krvácení nejsou normální

Krvácení se může dít z několika důvodů, například jej mohou způsobovat hemoroidy, ale každopádně žádné takové abnormality, jako je právě krev ve stolici nebo bolest, by neměly být ignorovány.

Rakovině tlustého střeva a konečníku je možné předejít

Věnujte pozornost všem změnám, které se týkají vašich střev. Nestyďte se! Ostych by vás totiž ve skutečnosti mohl stát  život.

Pokud se vám dnešní článek líbil, nestyďte se a sdílejte jej se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com