Návaly horka, špatný spánek a výkyvy nálad – dostaňte příznaky menopauzy pod kontrolu

Návaly horka jsou jedním ze symptomů, které prožívá každá žena v období hormonálních změn, které s sebou přináší menopauza. Žena prožívá pocit intenzivního tepla, jenž je téměř vždy doprovázen silným pocením a rudnutím pokožky. Tento proces se nejčastěji odehrává v noci, což způsobuje problémy se spánkem, jelikož se budete často probouzet během noci v důsledku nepohodlí.

Vedle těchto fyzickým změn se mohou vyskytovat i ty psychické, protože menopauza má negativní dopad na emocionální zdraví žen. Příznaky jsou úzkost a náhlé výkyvy nálad. Dobrou zprávou ovšem je, že veškeré tyto nepříjemné stavy můžete dostat pod kontrolu přírodními prostředky, které minimalizují účinky menopauzy.

Teplá voda s medem

Med obsahuje enzymy a živiny, které vám pomohou zmírnit noční návaly horka spojené s menopauzou. Reguluje tělesnou teploty a navíc zlepšuje kvalitu spánku.

Ingredience:

  • 1 sklenice vody (250 ml)
  • 1 PL medu (25 g)

Postup:

Zahřejte sklenici vody a jakmile vychladne na teplotu vhodnou k pití, vmíchejte lžíci medu.

Použití:

Nápoj vypijte 30 minut před spaním, a to každý den.

Vývar z kořene lékořice

Kořen lékořice je účinným lékem pro příznaky menopauzy, protože je důležitým zdrojem přírodních fytoestrogenů. Pomáhá vyrovnat hormonální aktivitu a stabilizuje nervový systém.

Ingredience:

  • 1 sklenice vody (250 ml)
  • 1 ČL strouhané lékořice (5 g)

Postup:

Přiveďte vodu k varu a poté vhoďte kořen lékořice. Nechte 2 – 3 minut vařit a odstraňte z ohně. Počkejte, až vývar dosáhne pokojové teploty, aby byl vhodný k pití.

Použití:

Pijte vývar během dne nebo před spaním.

Sdílejte článek mezi svými kamarádkami, které trápí podobné potíže spojené s menopauzou, jistě vám poděkují.

Zdroj:interesno.fun