Návrat do posiloven po koronavirové pauze. Jak si vytvořit nový rytmus a neublížit si

Právě když jste si konečně našli ten správný rytmus cvičení, který vám dodává energii a také dobrý pocit, tak to přišlo – koronavirová krize. Všechny tělocvičny a posilovny se zavřely téměř na jeden rok a vaše fyzická aktivita klesla na nulu. Ovšem nyní se svět vrací alespoň trochu do normálu a vy opět můžete vyrazit. Ale jak se po takové době vrátit zpět do kondice, abyste se nemuseli přemlouvat ke každému pohybu a zároveň si neublížili? S těmito tipy určitě uspějete.

Nevyžadujte od sebe příliš

Pokud jste dlouho necvičili, může být těžké znovu začít. Buďte na sebe přísní, nic neodkládejte, ale také od sebe nevyžadujte příliš mnoho. Začněte pomalu, lehce, zůstaňte aktivními, ale v klidu. Nemusíte hned první den uběhnout 10 km. Dobrým tipem je každodenní chůze nebo drobné pohyby v kanceláři. Pokud vaše práce vyžaduje sezení u počítače, několikrát za den si udělejte série 15 – 20 cviků ve formě zvedání ze židle. Prostě si stoupněte a zase sedněte a takhle několikrát po sobě. Nebo stahujte a znovu povolujte hýždě, když stojíte u kopírky nebo kávovaru.

Kombinujte kardio se sílou

S kardiem je spojená vytrvalost. Přemýšlejte o běhu, spinningu, aerobiku atd. Ujistěte se, že je vaše srdeční frekvence mezi 110 a 130.

Přijměte sami sebe

Zeptejte se sami sebe, zdali je váš konečný cíl reálný. Chcete vážit 65 kg, ale už teď víte, že to není možné? Pak je důležité snížit laťku, jinak budete zklamáni. Dokonalý obraz neexistuje. Pozorně naslouchejte svému tělu.

Zapomeňte na váhu

Čísla na stupnici se nepočítají. Bohužel, pro spoustu lidí je základním měřítkem váha, ale mnohem lépe uděláte, když se zaměříte na pocit a cestu ke svému cíli. Co se stane, když nezhubnete ani kilo za týden? Budete zklamáni a budete mít tendenci věci vzdávat. Ale to, že už zapnete vaše oblíbené džíny, to už nevidíte. Nemějte příliš velká očekávání a neporovnávejte se s ostatními. Musíte se vždy soustředit na proces, ne na konečný výsledek.

Buďte uvědomělí

Prvním krokem k energickému a silnému životu je vytvoření správné rovnováhy. Pochopte, co dělá s vaším tělem strava, kontrolujte si porce a snažte se spálit více kalorií, než přijmete. Pamatujte, že kvalita jídla tvoří 70% hubnutí, zbylých 30% je pohyb.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl