Návštěvy kosmetických salónů od dneška nebudete potřebovat. Domácí složky vám pomohou s odstraněním chloupků raz dva

Nežádoucí chloupky na těle a na obličeji nejsou nic, po čem bychom nějak zvláště toužili. Po celá léta se jak ženy, tak i muži snaží pravidelně odstraňovat nevzhledné chloupky a nejlépe tak, aby utratili co nejméně peněz v kosmetických salónech. Pokud jste jedním z těch, kteří se také potýkají s porostem na těle a rádi byste se s tímto problémem vypořádali z pohodlí domova, máme pro vás proceduru, kterou jistě oceníte. Výrobek neobsahuje žádné agresivní chemikálie a nemusíte se tak bát vedlejších účinků.

Ingredience:

  • Bílá zubní pasta
  • Jedlá soda nebo prášek do pečiva
  • Kamenec
  • Esenciální citrónový olej

Postup:

Kamenec rozdrťte pomocí mixéru nebo mlýnku na kávu, abyste vytvořili jemný prášek. Pokud si pořídíte kamenec již v prášku, tento krok můžete samozřejmě přeskočit. Smíchejte 2 polévkové lžíce rozdrceného kamence, 1 lžičku jedlé sody a 3 lžíce bílé zubní pasty. Nakonec přidejte 2 – 3 kapky esenciálního citrónového oleje. Vše důkladně promíchejte a vytvořte konzistenci připomínající pastu.

Aplikace:

Pomocí většího štětce naneste směs ve směru růstu chloupků a nechte asi 5 minut působit. Poté použijte lžíci nebo špachtli a oškrábejte zaschlou směs proti růstu ochlupení. Zbytky omyjte vlažnou vodou.

Výhody obsažených složek

 • Bílá zubní pasta je nejen účinná při čištění a bělení zubů, ale také dokáže oslabit vlasové folikuly a rozložit je, což je umožňuje snadno oddělit od pokožky bez bolesti.
 • Jedlá soda je účinným odlupujícím a čistícím prostředkem. S jedlou sodou je snazší odstranit nežádoucí chloupky, protože uvolňuje horní vrstvu kůže tím, že odstraňuje odumřelé buňky.
 • Kamenec je běžný výraz pro síran amonný a fosforečnan hlinito-draselný. Do dnešního dne Číňané používají tuto složku k odstraňování chlupů. Kamenec totiž smršťuje tkáně a snižuje uvolňování tekutin z těla. Takže při depilaci kamenec zbavuje vlasové folikuly vzácných tekutin s obsahem živin, takže pokožka je mnohem hladší.
 • Esenciální citrónový olej omlazuje pokožku a zároveň ji detoxikuje. Díky svým antiseptickým vlastnostem pomáhá při léčbě různých stavů kůže, jako jsou pupínky nebo nadměrná mastnota. Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají při odstraňování chloupků a přitom kůži hojit.

Jaké prostředky pro odstranění chloupků z těla a tváře používáte vy? Podělte se s námi o vaše metody v komentářích a neváhejte tento recept sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: organicplannermedia.com