Pozor na vatové tyčinky: Můžete si s nimi způsobit více škody než užitku. Zvolte raději šetrnější způsob čištění uší

Uši jsou citlivým místem na těle a měly by být čištěny velice pečlivě a opatrně. Ovšem vatové tyčinky, na které jsme většina z nás zvyklí, nejsou zrovna tím nejideálnějším způsobem.

Vatové tyčinky mohou způsobit jisté obtíže – maz je jednoduše stlačován dovnitř a tvoří tak zátku. Pokud je ušní maz skutečně příliš silný, měli byste nejdříve navštívit otolaryngologa, ale pokud situace není tak hrozná, můžete si uši vyplachovat doma. Nejdříve je nutné podotknout, že tuto proceduru, jenž vám nyní představíme, můžete podstupovat maximálně jednou za měsíc.

Potřebné složky:

  • Minerální olej
  • Olivový olej
  • Peroxid vodíku
  • Vata

Postup:

Oleje smíchejte ve stejném poměru, vezměte pipetu a kápněte do každého ucha po třech kapkách. Jemně masírujte chrupavku a vložte vatu, aby olej nevytekl ven. Ponechte přes noc, aby směs olejů změkčila mazovou zátku. Poté vyjměte a další čistou vatu navlhčete peroxidem a vyčistěte uši od zbytků mazu a oleje.

Máte také problémy s čištěním uší a silnou tvorbou mazu? Jaké čištění provádíte vy? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun