Návyky, které zlepšují funkci mozku. Dělejte je taky a udržte svou mysl svěží

Stres, sedavý životní styl, vystavení znečištěnému prostředí, špatná strava, osamělost a sociální izolace jsou faktory, které představují dnešní moderní dobu a způsob života, jenž hraje důležitou roli při narušování kognitivních funkcí a práce mozku. Abyste udrželi svou mysl čistou a zdravou, osvojte si několik denních návyků, které pomohou uchovat aktivní činnost mozku během přirozeného procesu stárnutí.

Změňte stravovací návyky

Ano, je to neustále a pořád dokola, ale strava má skutečně vliv úplně na všechno. Vyvarujte se bílému pečivu, které zhoršují funkci mozku a omezují kognitivní schopnosti.

Travte čas v přírodě

Pobyt v přírodě zlepšuje fyzické i duševní zdraví. Hraje důležitou roli při regulaci nervového systému a snižování hladiny stresových hormonů – kortizolu a adrenalinu.

Stanovte si priority

Odpovědnost a plnění svých úkolů jsou sice potřeba, ale napište si seznam, co je potřeba udělat, a zbytek dne se snažte relaxovat a nestresovat se.

Zapojte cvičení do svého života

Aerobní cvičení může zlepšit paměť a udržte mozek zdravý.

Kvalitní spánek

Výzkum potvrzuje, že špatná kvalita spánku a denní spavost jsou spojeny se zvýšeným rizikem Alzheimerovy choroby. Čím méně spíte, tím rychleji mozek stárne a zmenšuje se.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Thehealthy.com