Nebezpečné faktory ovlivňující pokožku. Nejen před slunečním světlem je třeba se chránit

Každá žena touží po dokonalé pokožce, ale přiznejme si to, získat ji je téměř nemožné. Ať už se můžeme snažit jakkoli, jsou věci, které ji ovlivňují a my s nimi nedokážeme bojovat. To ovšem neznamená, že bychom o ni neměli pečovat a snažit se vyvarovat vlivům, které ji poškozují. Naopak! Mezi nebezpečné faktory, jež bychom měli v našem životě eliminovat, jsou následující.

Kouření

Kouření cigaret způsobuje zužování krevních cév a snížení počtu živin a kyslíku, které pronikají do pokožky a udržují ji zdravou. To způsobí, že pokožka ztratí svou pružnost a špatně se hojí během zranění. Kromě toho může kouření u žen způsobit nižší hladinu estrogenu, což vede k vysušení kůže.

Dráždivé látky

Některé chemikálie v čisticích nebo pracích prostředcích mohou dráždit naši pokožku a u osob s citlivou pokožkou způsobit i zarudnutí a alergické reakce. Amoniak a bělidlo jsou dvě běžné dráždivé látky, které mohou mít za následek vznik dermatitidy. Chcete-li tomu zabránit, noste při úklidu gumové rukavice nebo používejte pouze přírodní produkty.

Alkohol

Pití nadměrného množství alkoholu může vysušovat pokožku. Je to proto, že alkohol působí jako diuretikum – vytahuje vodu z těla a dehydratuje organismus. Alkohol může být také důvodem ke vzniku zánětu.

Cukr

Cukr může způsobit nejen nárůst hmotnosti, ale také poškodit pokožku. Vysoký příjem cukru zapříčiní, že vstoupí do vašeho těla a naváže na sebe bílkoviny nebo molekuly tuků, čímž vzniká glykace. Glykace tvoří nové cukerné bílkoviny zvané konečné produkty pokročilé glykace (AGE), které poškozují kolagen, a vy tak můžete na své kůži pozorovat více vrásek, ztrátu pružnosti a rychlejší stárnutí.

Smích a mračení

Opakované stahování obličejových svalů vede k vráskám, které se nejčastěji projevují při smíchu nebo mračení. Tomu se ale neubráníme, emoce jsou přirozenou součástí našeho života a je dobře, když se smějeme. Pokud se obáváte vrásek, zkuste krémy určené pro boj s nimi.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com