Vysvětleno: Proč po pláči trpíme silnou bolestí hlavy a jak proti ní bojovat

Pláč může být občas tou nejlepší terapií, které se nám může dostat, ale někdy můžeme zažívat obtížné období, a to nejen kvůli jeho hlavním příčinám. Nejen, že nás přepadnou negativní emoce, ale i následná bolest hlavy. Čím jsme si to jen zasloužili? Existuje několik důvodů, které způsobují silnou bolest hlavy poté, co se vypláčeme.

Stresové hormony

Jakmile se cítíme smutně, naše tělo uvolňuje stresové hormony, jako je kortizol. Ten vydává neurotransmitery, chemické organické látky, které vyvolávají fyzické reakce, jako je napětí na čele nebo slzy stékající po tváři. Jinými slovy, když se cítíte špatně emočně, cítíte se tak i fyzicky. Pláč po delší dobu tak může způsobit bolest hlavy, která ale nevede k nevolnosti nebo citlivosti na světlo, jako je tomu u migrény, ale k napětí čela, krku a zadní části hlavy.

Problémy s nosními dutinami

Dlouhý pláč také ovlivňuje vaše nosní dutiny, protože slzné kanálky vnikají do nosních průchodů, což je důvod, proč s pláčem přichází také výtoky z nosu. Takové přetížení může vyvíjet tlak na čelo a způsobit bolesti hlavy.

Dehydratace

Další základní příčinou bolesti hlavy po pláči je dehydratace. Když z těla vyloučíme příliš mnoho vody skrze pláč, začne nás bolet hlava.

Migréna

V některých případech může pláč spustit migrénu, zejména u těch, kteří jsou na migrény náchylní. Je tomu tak proto, že stres může být pro lidi s migrénami jedním z hlavních spouštěčů.

Co můžete udělat pro zmírnění bolesti?

  • Zkuste použít ledový nebo teplý obklad na zadní část hlavy, krk a na čelo.
  • Masáž hlavy a krku.
  • Zmáčkněte si oblast mezi ukazováčkem a palcem.
  • Pijte hodně tekutin.
  • Pokud je to možné, zkuste si lehnout a usnout. Uklidníte svou mysl i oči a zklidníte nervy a hlavu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.