Nebohé stvoření, uvízlé v hlubokém bahně, již ztrácelo poslední naděje. Nakonec přispěchal na pomoc nečekaný zachránce!

Dvanáct dní se pohřešoval jedenáctiletý velký pyrenejský pes, který se vydal se svou rodinou na výlet do hor. Bohužel se skupina rozdělila a obrovský pes s úžasným jménem Puppy (Štěně) pokračoval podél jiné cesty. Ať se snažili jakkoli, psa nemohli nikde najít.

Postupem času začali všichni ztrácet naději a museli tak požádat o pomoc Jima, který měl zvláštního asistenta, jenž byl jejich poslední šancí, jak Puppyho najít. Jim byl zakladatelem neziskové organizace pro záchranu psů a od narození cvičil německého ovčáka jménem Tino jako svého hlavního asistenta. Tino absolvoval vyhledávací a záchranný výcvik jako šampión.

Tým se společně vrátil na místo, kde majitelé svého Puppyho viděli naposledy. Zde se Tino dal do práce. „Jakmile jsem dal Tinovi přičichnout psích chlupů z Puppyho pelíšku, okamžitě se rozeběhl,“ vypráví Jim. A jak dlouho mu trvalo, než ztraceného Puppyho našel? Pouhých 45 minut! Uvízlého v bahně.

„Dvě třetiny jeho těla byly ponořené v hustém bahně. Tino na tuto podivnou bytost z močálu reagoval nejdříve trochu rozpačitě, než si uvědomil, že se jedná o psa,“ řekl Jim. Osvobodit 75kilové zvíře byla skutečná výzva.

Konečně, po upevnění řady lan a popruhů, byl každý schopen vytáhnout jej do bezpečí. A to vše díky šikovnému nosu vycvičeného Tina. Psi zachraňují psy, nezdá se vám to také dojemné?

Jak se vám dnešní příběh o záchraně života mezi zvířaty líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org