Bylinky, které svědčí našemu mozku a paměti a pomáhají nám předejít neurologickým problémům

Deprese, úzkost nebo Alzheimerova choroba jsou těžkými onemocněními, která ovlivňují mozek a způsobují nenávratné neurologické problémy. V posledním stádiu mohou tyto nemoci zapříčinit změny v naší osobnosti a chování. Existuje proto mnoho způsobů, jak takovým zdravotním potížím předejít či je léčit. Mezi ně patří i několik přírodních metod v podobě bylinek, které dokáží zklidnit náš nervový systém a zvládat tak úroveň stresu dříve, než způsobí nenapravitelné škody.

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)

Obsahuje antioxidanty – terpenoidy, které brání před poškozením orgánů a zlepšují zdraví srdce. Ginkgo biloba se především doporučuje pacientům, trpící demencí, jelikož má pozitivní účinky na krevní oběh, paměť a tok kyslíku do mozku, což znamená, že dobře vyživuje nervové buňky. Může mít stejný vliv jako běžné léky na Alzheimerovu chorobu s tím rozdílem, že snižuje úzkostné stavy. Navíc, jako bonus, zlepšuje zrak a brání před rozvojem věkem podmíněné makulární degenerace.

Rozmarýn

Má neuvěřitelné účinky na paměť a již po staletí se používá ke zlepšení soustředění. Při výzkumu byly subjekty vystaveny rozmarýnovému esenciálnímu oleji a výsledky ukázaly rapidní snížení úrovně stresu a snížení poškození těla volnými radikály. Každý den přidávejte rozmarýn do svých pokrmů nebo si dejte šálek rozmarýnového čaje a vychutnejte si všechny výhody této byliny.

Ženšen pravý

Má silné účinky na mozek, jež snižují zánět a zlepšují náladu. Ženšen pravý je asijský druh ženšenu, který je považován za nejvíce přínosný. Denní užívání ženšenového doplňku po dobu 3 měsíců může u pacientů s Alzheimerovou chorobou zvýšit jejich kognitivní funkce. Zároveň se tato bylina používá jako přírodní prostředek proti nemocem ADHD a ADD.

Máta

Máta může zklidnit žaludeční nevolnost, léčit špatný dech a zlepšit celkové zdraví našeho těla. Lístky máty lze kousat nebo konzumovat formou čaje. Celkově zlepšuje funkci mozku a rozšiřuje kapacitu paměti. Inhalace mátové vůně může zabránit úzkosti, zklidnit mysl a snížit pocity únavy a stejně tak zvýšit hladinu kyslíku v krvi a regulovat krevní tlak.

Vyskytuje se některá z těchto bylin ve vaší domácnosti? Dejte nám vědět do komentářů vaše zkušenosti s bylinkami a neváhejte cenné rady sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com