Nebojácná lvice se vzepřela všemu, co jsme považovali na možné. Vlastním tělem uchránila před samcem zraněnou lišku

Není vůbec žádných pochyb o tom, že většina rodičů má vrozený instinkt chránit své blízké bez ohledu na to, co se děje. To se však netýká pouze světa lidí, ale obecně rodičů všeho druhu. Pokud jde o divoká zvířata, jejich instinkt je nutí chránit svůj vlastní druh. Nedávno se však jedna lvice vzepřela všemu, co jsme dosud považovali za možné. Narazila na zraněnou lišku, která se měla stát dalším lvím pokrmem. Místo toho, aby nechala lva sníst si rychlý a snadný oběd, udělal pravý opak.

Lvice zraněnou lišku chránila

Jakmile lvice zahlédla zraněnou lišku, než aby s ní zacházela jako s potravou, běžela ji chránit před druhým lvem, který se pohyboval po okolí a pronásledoval ji. Jakmile se lev začal přibližovat k malé lišce, lvice protestovala. Její mateřské instinkty se probudily, stejně jako u jejích vlastních lvíčat.

Nedovolila, aby se stala potravou

Nehodlala dovolit, aby se tento malý zraněný uzlíček stal něčí potravou, ne když bude ona nablízku. Netřeba dodávat, že velký lev nebyl s touto situací příliš spokojený. Lev, zjevně rozzlobený z odporu lvice, rychle obrátil pohled zpět ke svým mláďatům. Zdálo se, že si myslí, že postarat se o své děti by byl možná ten nejchytřejší krok. To lvici jen vyprovokovalo.

Lvice nebohé zvíře ubránila

Oba si stáli za svým, ale po nějaké době to lev vzdal a odešel s nadějí, že najde svačinu jinde. Tento krásný čin statečnosti a laskavosti ze strany lvice naplňuje hrdostí všechny, kteří měli možnost celou scénu zhlédnout. Opravdu úžasný a nečekaný akt lásky. Lvice sídlí v rezervaci Kalahari Game Reserve v Botswaně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Reshareworthy.com