Nebojte se babských rad a zkuste jednoduché domácí recepty pro odstranění otoků a tmavých kruhů pod očima

Mnoho lidí se potýká s otoky nebo tmavými kruhy pod očima. Příčinami jsou většinou únava a nedostatek spánku, ale  také alergie, užívání nevhodných léků nebo genetické faktory. Ať už je důvodem jejich výskytu jakýkoliv faktor, zbavit se jich můžete následujícími cestami.

Jablka

Uložte 1 jablko na 15 – 20 minut do ledničky a poté jej smíchejte s 1 ČL ovesných vloček, dokud nedosáhnete jednotné hladké konzistence. Naneste na oblast kolem očí a nechte 15 minut působit. Důkladně umyjte a užívejte si svěží a zářivou pokožku.

Kravské nebo kozí mléko

Zchlaďte trochu kravského nebo kozího mléka a namočte do něj bavlněný hadřík. Přiložte na oči a nechte 15 minut působit. Poté si pečlivě umyjte obličej.

Zelený čaj

Pokud budete pít zelený čaj pravidelně, detoxikujete své tělo, ale pokud si přiložíte dva použité sáčky zeleného čaje na oči, zbavíte se jejich otoků.

Okurky

Jsou populární složkou mnoha krémů díky jejich protizánětlivým vlastnostem. Přiložte si tedy na oči dva plátky salátové okurky a brzy si můžete všimnout prvních výsledků.

Brambory

Bělící vlastnosti brambor vám pomohou od tmavých kruhů. Vložte několik plátků brambor do chladničky na 10 minut a poté přiložte na oči. Po 15 minutách si omyjte obličej.

Další užitečné tipy

  • Dopřejte si dostatek spánku.
  • Chraňte svůj obličej před sluncem.
  • Nejezte potraviny bohaté na sodík.
  • Neškrábejte si oči, abyste zabránili poškození tkání.
  • Hydratujte se.
  • Jezte močopudné potraviny, jako jsou okurky nebo chřest.

Také máte potíže s otoky a tmavými kruhy pod očima? Máte nějaké své zaručené tipy, jak se jich zbavit? Podělte se o ně s námi v komentářích a sdílejte tyto tipy mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com