Nebojte se si zdřímnout. Výhody odpoledního šlofíka

Lidé se dělí na dvě skupiny – na ty, co si potřebují dát odpoledního šlofíka a na ty, kteří jej odmítají. Ti, jež se poobědové přestávce na gauči vyhýbají, se zpravidla bojí, že se jejich den rozdělí na dva a pro ně bude mnohem těžší zapojit se opět do každodenních povinností a večer dobře usnout. Přitom odpočinek po práci má velice pozitivní dopad na naše tělo i mysl. Zde jsou některé výhody, které vyvracejí fakt, že malý šlofík přeruší váš každodenní život a ještě více vás unaví.

Rozvíjí kognitivní schopnosti

Stejně jako se nám během nočního spánku usazují informace v hlavě a další den se probouzíme s mnohem jasnější myslí, tak i odpolední spánek může hodně pomoci. Pokud už máte pocit, že kapacita vašeho mozku má dost a nemůžete se plně soustředit, dejte si 30 minut na gauči.

Dobré účinky na srdce

Studie zjistily, že lidé, kteří pravidelně odpoledne odpočívají, jsou mnohem zdravější a vyskytuje se u nich menší riziko vzniku srdečních onemocnění.

Zahání stres a úzkost

Denní únava značně zvyšuje hladinu stresu a plnění každodenních povinností jen ztěžuje.

Snižuje chuť na sladké

Po obědě se často stává, že máme chuť ještě na něco sladkého. V takových případech je dobré si trochu odpočinout a dát našemu tělu čas uvědomit si, kolik jsme toho snědli.

Obrázky: Freepik