Nebuďte zajatci mobilu. Osvojte si strategie obrany, aby nad vámi telefon nepřevzal kontrolu

Při práci nás rozptyluje spousta různých faktorů, ale je něco horšího než mobilní telefon? Troufáme si říct, že v dnešní době ne. Mobilní telefon je snad největším zdrojem rozptýlení, který nás může donutit oddalovat své povinnosti na hodiny a hodiny. I v tomto případě ale můžeme vynaložit úsilí, abychom se nestali otroky vlastního telefonu. Osvojte si následující strategie, aby mobilní telefon nepřevzal kontrolu nad vaším životem.

Nastavte si režim letadlo

Nastavte si na telefonu režim letadlo, i když zrovna necestujete. Použijte jej, když jste zaneprázdněni důležitým úkolem. Rozdíl je větší než pouhé vložení mobilu do kapsy, protože v takovém případě stále uslyšíte každé zvonění nebo vibraci a část vaší mysli bude neustále někde jinde.

Vyměňte si telefon s přáteli

I když můžete mobilní telefon vypnout, jsou chvíle, kdy musíte být na příjmu. Když jste s rodinou nebo s přáteli, zkuste si mezi sebou vyměnit mobily. Tímto způsobem, budete-li potřebovat, budete mít zařízení k dispozici, ale nebude vás to nutit neustále viset na telefonu.

Omezte rozptýlení na jediné zařízení

Je to velice snadný krok. Telefon mějte pouze na hovory, tablet na zábavu a počítač na práci. V praxi to vypadá tak, že z mobilního telefonu odinstalujete veškeré aplikace sociálních sítí a hry. Všechny budou pouze na tabletu.

Omezte počet aplikací

Zkontrolujte si svůj mobilní telefon a vezměte v úvahu jednu aplikaci po druhé. U každé se na pár minut zastavte a řekněte si, kolik času vám sebere, zdali ji vůbec potřebujete využívat. Například, pokud máte e-mail v tabletu, nepotřebujete jej i v mobilu.

Vytvořte složku se specifickým názvem

Pokud nechcete aplikace odinstalovat, přesuňte je do speciálně vytvořené složky, kterou můžete nazvat například „ztráta času“. Věřte, že na ni budete klikat čím dál tím méně.

Využijte chvíli času k přemýšlení

Stojíme ve frontě, sedíme na toaletě, čekáme na autobus, ve všech podobných situacích automaticky bereme mobil do ruky a začínáme surfovat. Zkuste tyto přestávky využít k přemýšlení nebo uvolnění mysli.

Obrázky: Freepik, Autor: Martina Motlová