Nechte se inspirovat. Koš na prádlo z kartonové krabice a starého trička

Kdy může být lepší čas na nové domácí projekty než dnes. Teď, když máme na všechno čas, máme nakázáno zůstávat doma a někteří z nás dokonce nemají možnost chodit ani do práce. Tak proč volný čas nevyužít k chytrému zpracování věcí, které nám v domácnosti tak akorát zaclánějí. Staré věci získají nový život a vy budete mít radost z nového, praktického doplňku. Dnešní projekt můžete využít na cokoli – jako koš na špinavé prádlo, skladiště hraček či cokoli jiného.

Výroba všestranného koše z kartonu

Připravte si velkou lepenkovou krabici (ne příliš silnou), staré tričko, lano, nůžky, jehlu a nit, lepicí pistoli a pásku.

Vezměte krabici a odřízněte z ní všechny přebytečné kusy, v podstatě by vám měly zůstat pouze boční stěny. Lehce je navlhčete, abyste je mohly lépe rolovat do válce. Ze zbytků vytvořte dno a vše připevněte pomocí lepicí pásky. Nyní začněte připevňovat lano lepicí pistolí. Konec lana přilepte do středu dna a tvarujte spirálovitě do kruhu až na samotný vrchol válce. Nyní odstřihněte horní část trička, tam, kde začíná podpaží. Než jej vložíte do vnitřku koše jako podšívku, popřemýšlejte, zdali chcete, aby měl koš ucha. V takovém případě je vytvořte ze zbylého lana a přišijte dovnitř. Poté můžete vložit podšívku z trička a přilepit. Okraje zastrkejte. A koš máte hotový.

Obrázky: Sin Savran