Jak předejít nepříjemnému zápachu z odpadu. V hlavní roli slunečnicový olej

Myslíte si, že větší zápach v bytě může pocházet z lednice nebo odtoku? Samozřejmě záleží na situaci. Odjedete-li si na dovolenou a necháte lednici plnou jídla, je dost pravděpodobné, že zápach bude pocházet ze spotřebiče. Ale pokud jste si jistí, že je lednice prázdná, věřte, že nepříjemný pach pochází z odtoku, který nebyl několik dní, možná týdnů proplachovaný. Co s tím? Máme pro vás jednoduchý trik, který není drahý a zároveň je velice účinný. V hlavní roli slunečnicový olej.

Proč odpad vytváří nepříjemný zápach

Přesto, že opouštíte svůj domov s pocitem, že je vše na svém místě, čisté a uklizené, nemůžete zabránit tomu, že odtokový systém po čase začne vylučovat nepříjemný zápach. Při pravidelném proplachování se voda v trubkách automaticky hromadí a působí jako omezovač pachů. Ale jelikož jste byli dlouho pryč, vypařila se a nyní se zápach odpadních vod dostal do celého bytu.

Použití běžného slunečnicového oleje

Prostě sáhněte do spíže a použijte slunečnicový olej. Ne po příjezdu, ale před odjezdem. Proč? Olej vytvoří speciální film, který udrží zápach. Navíc se díky své konzistenci nikdy neodpaří. Ode dneška, pokaždé, kdy se rozhodnete vyrazit na delší cestu, nalijte trochu slunečnicového oleje do odpadu a pojistěte se, že vás při příjezdu nepřivítá nepříjemný zápach.

Obrázky: Pixabay