Krásná i pod rouškou. Nejdůležitější je hra s očima a ochrana rtů

Přesto, že se líčení v dnešní době roušek může zdát zbytečné, udržuje v nás určitý pocit normálnosti, že děláme to, co běžně. A to pro ženy znamená každé ráno se nalíčit. Ovšem s rouškou přes pusu se může jednat o zcela novou výzvu. Proto jsme vyhledali rady odborníků, abychom vám mohli předat nejlepší tipy na zkrášlení, zatímco nosíte kus látky přes obličej.

Začněte s hydratačním krémem

Delší nošení roušek může způsobit podráždění pokožky. Abychom tomu zabránili, je třeba použít zvlhčovač, než začnete s make-upem, abyste vytvořila dostatečnou ochranu proti tření.

Světlý základ, co neucpává póry

Je třeba použít co nejsvětlejší základ, nejlépe s ochranným faktorem a bez schopnosti ucpávat póry. Použijte světlý make-up, hodící se k odstínu vaší pleti, nebo korektor. To platí i pro pudr. Získáte tak přirozený vzhled a zároveň se nemusíte obávat, že rouška část make-upu setře.

Použijte zářivé oční stíny

Pokud chcete, aby vaše líčení bylo dokonalé, klíčem je hra s očima. Zvláště proto, že jsou ústa zakrytá. Přitáhněte pozornost na vaše oči pomocí třpytivých stínů, které se snadno nanášejí. Zářivé oční stíny odrážejí světlo a oči krásně rozsvítí. Zapomeňte na oční linky, které naopak oči zmenšují a vytvářejí dojem, jako kdybyste je přivírala.

Nezapomínejte na své obočí

Ať už si obočí barvíte či nikoli, tak jako tak na ně nezapomínejte. Tvoří dominantu vaší tváře, a když nosíte roušku, tak obzvlášť. Vytrhejte chloupky navíc a vytvořte dokonalý tvar. Přetáhněte bezbarvým gelem a máte hotovo.

Místo rtěnky balzám na rty

Pod rouškou je třeba udržovat rty hydratované. Proto tentokrát zapomeňte na rtěnku, v tomto případě by vám byla zcela zbytečná, a zvolte balzám na rty. Vytvoří ochranu proti otírání rouškou a rty nebudou tolik podrážděné.

Obrázky: Pixabay