Nedejte zlodějům šanci. Bleskurychlý poplašný systém ze dvou sklenic

Možná jste se zrovna přestěhovali do nového domu, nebo jste ubytováni v hotelu a nemáte pocit, že byste v klidu usnuli. Příčin takových pocitů může být celá řada, nejčastěji se jedná o špatné zabezpečení dveří, nebezpečené okolí nebo divné zvuky.

Metoda zvaná „dvě sklenice“

Pokud jste se ve výše popsané nebo obdobné situaci ocitli, je dobré udělat takové opatření, které vás v noci při případné nechtěné návštěvě probudí a zároveň vyplaší zloděje nebo jiného nezvaného hosta.

Výhodou této metody je její naprostá jednoduchost a také dostupnost, potřebujete totiž jen dvě sklenice. Pokud máte možnost volby, zvolte spíše vyšší sklenice ze silnějšího skla.

Postup je takový, že jednu sklenici navlečete na kliku, samozřejmě z vnitřní strany dveří. Druhou sklenici potom postavíte kolmo na ni. Obvykle bude lepší postavit druhou sklenici dnem vzhůru.

Výhodou této metody je moment překvapení. Pokud vetřelec otevře dveře, tlakem na kliku způsobí pád obou sklenic, což způsobí velký hluk, který se v nočním tichu ještě násobí. Vás hluk bezpečně probudí a dopřeje vám čas, abyste mohli na tuto situaci vhodně zareagovat, a nezvaného návštěvníka minimálně na nějakou dobu „zmrazí“ nebo ho přiměje k útěku.

Další možné metody ochrany

Nezvanému návštěvníkovi ztížíte vstup také tím, že pod dveře z vnitřní části vložíte jednu nebo dvě dveřní zarážky ve formě klínu. Ty je vhodné poté pod dveře zatlačit kopnutím. Tato metoda je samozřejmě účinná jen tehdy, když se dveře otevírají směrem dovnitř.

Pro větší klid se můžete zabezpečit také pomocí sofistikovanějších technických zařízení, mezi která patří například cestovní alarm na dveře. Jeho výhodou je bezesporu to, že jej lze použít u dveří otevíraných směrem ven i dovnitř. Na trhu existuje více typů, ale obvykle se umísťuje na kliku a při otevření dveří se spustí.

Obrázky : Imgur – Heather Kenyon