Nedokonalosti na ženských nohou a jak se s nimi vypořádat

S příchodem letních teplot odhazujeme svršky a zkracujeme délku našich kalhot a sukní. Přišel čas ukázat krásné štíhlé nohy bez chybičky, ovšem ty jsou jen těžko dosažitelnou záležitostí. Zde je seznam věcí, na které se ženy u svých nohou zaměřují nejčastěji.

Kotníky spojené s lýtky

Tento jev se může vyskytnout v těhotenství, u žen s nadváhou nebo hormonální nerovnováhou. Chcete-li snížit výskyt oteklých kotníků, které působí stejně široce jako lýtka, pokuste se omezit sůl ve vašem jídelníčku a začněte provádět cviky na posílení lýtek.

Nejvíce hmotnosti nesou stehna a zadek

V tomto případě nesou v porovnání s kotníky a lýtky nejvíce hmotnosti stehna a zadek. Jedná se o oblast, kde se tuk drží nejdéle. Chcete-li problém vyřešit, jezte více čerstvé zeleniny a ovoce a snižte množství zpracovaných a sladkých potravin. Společně se změnou stravy provádějte kardio cvičení zaměřená na stehna, jako je výšlap do schodů nebo cvičení na eliptických strojích.

Krůtí nožky

Ženy s postavou ve tvaru jablka si mohou všimnout, že veškerou jejich hmotnost nese střed těla a jejich nohy tak připomínají nepřirozeně štíhlé tyčinky nebo krůtí nožky. Celé tělo tak působí velice nepřirozeně a nerovnoměrně. Chcete-li tento problém vyřešit, snižte příjem cukru a zároveň si začněte budovat svaly na stehnech pomocí dřepů nebo výpadů.

Celulitida

U 80 – 90% žen se objevuje celulitida převážně na nohou. Pomerančová kůže je věčným tématem, kterého se ženy snaží zbavit tisíci způsoby. My doporučujeme vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem uhlohydrátů a soli, které přispívají ke vzniku celulitidy. Kromě toho vyhoďte veškeré elastické spodní prádlo a další těsné oblečení, protože omezují tok krve.

Nebojte se ukázat své krásné nohy, teď už víte, jak jich docílit. Sdílejte článek mezi svými kamarádkami, určitě vám poděkují.

Zdroj: womenworking.com