Nový způsob využití citrónu – nakrájejte ho na plátky a umístěte na noční stolek. Výhody pocítí vaše tělo i domácnost

Nešetřete na citrónech a začněte je kupovat ve větším množství než doposud. Jak se ukázalo, jejich přínosy nejsou jen v použití jako potraviny k ochucení pokrmů a tekutin, ale také jako prostředku pro homeopatické účely. Hned vám to vysvětlíme.

Proč je dobré nechávat citróny na nočním stolku?

Pouhým vdechováním citrónové vůně může náš organismus pocítit účinky, jako je snížená hladina úzkosti a stresu, klid, zvýšená bdělost, snížení krevního tlaku, zmírnění alergií a zvýšení produktivity. V podstatě se jedná o jakousi aromaterapii, kdy umístíte plátky citrónu vedle postele a během noci budete vdechovat jejich jemnou vůni.

Citrón byl používán jako silný aromaterapeutický esenciální olej už od pradávna a již tehdy mu byly připisovány takové výhody, jako je zvýšená koncentrace a zklidnění dýchacích cest.

Jiné výhody než zdravotní

Zatímco je spaní s plátky citrónu po svém boku spojováno se zdravím, existují i jiné výhody. Například vás udrží daleko od mravenců a zároveň působí jako přírodní osvěžovač vzduchu. Citrón tak představuje samá pozitiva nejen pro vaše tělo, ale i domácnost.

Zkuste tento trik a dejte nám vědět své názory do komentářů. Pokud vám připadal dnešní článek zajímavý, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca