Nehoda s inkoustem už není problém. Záchrana potřísněného oblečení

Když vám v kapse u košile exploduje pero nebo propiska, věříme, že jsou připravené explodovat i vaše nervy. Už si svou oblíbenou košili představujete hozenou v koši, protože co s ní, když inkoust nejde dolů. Než se ale uchýlíte k tomuto radikálnímu kroku a oděv odsoudíte k zániku, zkuste následující metodu čištění. Je dost možné, že košili ještě zachrání.

Jak vyčistit inkoust z oblečení

K čištění inkoustu budete potřebovat hadřík, lak na vlasy, suché čisticí rozpouštědlo, tekutý prací prostředek pro silně zašpiněné prádlo a bělidlo v prášku.

Pomocí hadříku vysajte mokrý inkoust z oděvu. Poklepávejte pokaždé čistou částí, dokud se nepřestane inkoust vsakovat do hadříku. Poté na skvrnu nastříkejte lak na vlasy a začněte odstraňovat inkoust pomocí hadříku. Neustále nanášejte lak na vlasy a vysušujte, dokud z látky nedostanete veškerý inkoust. Na zbytky nečistot aplikujte rozpouštědlo a tekutý prací prostředek. Ručně vmasírujte. Vyperte jako obvykle a následně nechte přirozeně uschnout. Rozhodně nepoužívejte sušičku, dokud si nejste jistí, že je všechen inkoust pryč, v opačném případě by se inkoust do košile vstřebal ještě víc. Pokud skutečně nějaký zbytky na oděvu uvidíte, použijte bělidlo dle konkrétních pokynů na obalu. Nechte několik hodin působit a opět vyperte, jak jste zvyklí.

Tip

Pokud si chcete celý proces ušetřit, můžete zkusit oblečení na noc namočit do mléka nebo třecího alkoholu.

Obrázky: Freepik