Snadná a rychlá oprava sádrokartonu. Po nehodě nebude ani stopy

Sádrokarton je ve srovnání s jinými stavebními materiály celkem levnou záležitostí. Co ale ubylo na ceně, přibylo na určitých nevýhodách, které sádrokarton přináší. Jednou z nich je především to, že jej lze snadno poškodit, přičemž vznikají trhliny, důlky a díry. Stačí rychlý pohyb dveří nebo nešťastně hozený předmět a katastrofa je na světě. Ovšem fakt, že se sádrokarton dobře instaluje, také usnadňuje jeho opravu. Spojovací páska a trocha sádrokartonového tmelu je vše, co potřebujete, abyste napravili škody. Níže uvádíme techniku, která je vhodná pro opravy menších děr v sádrokartonu.

Jak spravit škody v sádrokartonu

Pro opravu sádrokartonu si připravte řezací nůž, síťovou samolepicí pásku na sádrokarton, štětec, sádrokartonový tmel, barvu, hadr a brusnou houbičku.

Pomocí řezacího nože odstraňte trčící zbytky sádrokartonu ze zdi. Před opravou je totiž potřeba, aby okraje postiženého místa byly rovné a zapuštěné dovnitř. Ořízněte dvě části síťové samolepicí pásky tak, aby každá její délka přesahovala alespoň 5 cm přes každou stranu otvoru. Oba kusy přilepte na díru a přitlačte, aby zcela přilnuly k povrchu stěny. Zakryjte celou plochu sádrokartonovým tmelem a důkladně jej uhlaďte. V tuto chvíli si rozhodně nedělejte starosti, pokud je síťovina viditelná. Po uhlazení použijte brusnou houbičku a vytvořte hladký, rovný povrch. Opakujte celý proces nejméně dvakrát. Při finální vrstvě by páska již neměla být vidět. Hadříkem otřete veškerý prach, jenž se vytvořil během broušení, a natřete barvou. Sádrokartonový tmel má tendenci barvu vstřebávat, proto bude potřeba minimálně dvou nátěrů. Nyní už se můžete radovat z výsledku.

Obrázky: Freepik