Když vysavač nestačí. Osvědčené tipy, jak odstranit zvířecí chlupy z gauče i oblečení

Všichni milujeme naše chlupaté přátele. Kolikrát jim dokážeme odpustit cokoli, rozkousané boty, vyhrabaný odpadkový koš, snědenou svačinu a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Ale s čím máme skutečný problém a na co si asi nikdy nezvykneme, je množství chlupů, které po sobě zanechávají. Vysavač nestačí, koště nestačí, mokrý hadr nestačí, nic, co by nás zbavilo všech těch chlupů lepících se na všechny předměty v domácnosti. Zjistili jsme ovšem, že rychlá a účinná pomoc existuje hned ve třech provedeních a my bychom se o ně s vámi rádi podělili.

Stěrka

Tento nástroj je vhodný nejen pro stírání oken a sprchových dveří, ale krátkými a rychlými tahy dokáže z gauče odstranit chlupaté pozůstatky po vašem zvířecím miláčkovi.

Balónek

Využijte statického náboje k odstranění zvířecích chlupů. Vzpomeňte si na dny, kdy jste byli malými dětmi a přejížděli si po vlasech gumovým balónkem. Jak vám stály všechny vlasy? U zvířecích chlupů platí stejná fyzika. Třete balónkem po oblečení nebo pohovce a sledujte, jak se zbytky zvířecí srsti zvedají a mizí.

Gumové rukavice

Drážky na gumových rukavicích jsou skvělým nástrojem, jak se zbavit zvířecích chlupů. Nasaďte si je a dlaněmi přejíždějte po postižených místech.

Obrázky: Freepik