Matně hnědý trávník: Pravidla, jak mu předejít a uchovat jasně zelenou barvu

Udržet trávník kolem domu zdravý během období sucha, to se může zdát jako nemožný úkol. Když sledujete, jak jeho jasná zelená barva mizí a pomalu se mění v matně hnědou, jistě přemýšlíte, jak naší planetě nevzít zbytečně moc vody, ale zároveň zajistit, aby tráva neztratila život. Ve skutečnosti existuje několik jednoduchých tipů, které můžete začlenit do rutiny péče o trávník, aby vypadal stále krásně zeleně a byl plný života.

Udržujte trávník zdravý

Nejlepší způsob, jak zabránit přehřátí trávníku během letních veder, je vytvořit zdravý trávník ještě za chladného počasí. Podzim je nejlepší doba na výsadbu, přesazení nebo položení nových drnů. Na jaře začněte s procesem hnojení a kontrolou plevelů.

Nehnojte během sucha

Nejlepší čas na hnojení trávníku je za chladného a deštivého počasí. V období sucha hrozí riziko, že by se trávník ještě více „vystresoval“.

Nechoďte po trávě

Chůze po dobře zalévaném trávníku udusí půdu a tím omezí přívod vzduchu. Pokud je trávník naopak suchý, můžete poškodit samotnou trávu.

Naostřete sekačku

Tupé čepele sekačky na trávu namísto čistého, ostrého sekání trávy způsobí, že trávník zhnědne, ztmavne a bude bez života.

Vyšší tráva

Nesekejte trávu těsně u země, vyšší tráva znamená naději pro nový růst a delší kořeny, které mohou proniknout hlouběji do půdy. Nikdy nesekejte více než jednu třetinu délky během jednoho sečení.

Zalévejte ráno

Zalévejte trávník dvakrát týdně mezi 5:00 a 10:00 hodinou ranní. V tento čas se bude trávník nejméně odpařovat.

Obrázky: Pixabay