Osvědčené metody, jak udržet otravný hmyz mimo zahradní párty

Být venku s přáteli a rodinou je skvělý způsob, jak trávit volný čas. Ale nic nemůže zničit atmosféru letního grilování tak, jako invaze všemožných druhů hmyzu. Naštěstí udržení hmyzu co nejdále od místa zábavy může být jednodušší než se zdá. Máme pro vás pár tipů, jak se zbavit otravných náletů škůdců a zajistit spokojenost svých hostů. Sezóna grilování už je skoro tady, buďte na ni připraveni.

Výběr rostlin

Použijte květiny jako okrasu a zároveň je využijte k odpuzování hmyzu. Třeba zrovna komáři nesnáší vůni některých bylin, například máty nebo levandule. Takže si zasaďte bylinkovou zahradu a máte klid. A malý tip – bylinky v blízkosti grilu dodají chuti vašeho masa extra vůni.

Umocněte atmosféru svíčkami

Rozmístěte po okolí několik citronelových svíček. Pokud se akce protáhne do večerních hodin, svíčky skvěle odpudí nepříjemný hmyz a prostředí příjemně osvítí.

Vyrobte si domácí repelent

Vytvořte si domácí citronelový repelent, který budete používat k zahánění komárů. Pořiďte si rozprašovací lahev, do ní nalijte šálek vilínové květové vody a 10 kapek citronelového esenciálního oleje. Rozstříkejte lehkou mlhu na terasu, pergolu i na vaše hosty. Lehká vůně citronely spolehlivě odradí komáry, včely i brouky.

Obrázky: Freepik