Rané příznaky poškozených jater. Neignorujte varovné signály, které vás informují o špatném stavu tohoto orgánu

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů a nesou s sebou mnoho důležitých povinností. Jednou z jeho nezbytných funkcí je tvorba krevních bílkovin. Jsou zodpovědné za normální funkci imunitního systému, přenos kyslíku a ukládání přebytečných živin, z nich většinu vracejí do krevního oběhu. Jak je vidět, játra mají v našem životě nepostradatelné místo, to nás zavazuje o ně pečovat.

Dbejte na stav pokožky

Stav pokožky závisí na situaci uvnitř těla. V důsledku toho, pokud pokožka vypadá dobře, je schopna chránit tělo před všemi druhy nemocí. Je třeba věnovat pozornost přítomnosti krevních cév, stejně jako svědění a akné na kůži. Pokud bojujete s těmito symptomy, pak se jedná o první známky poruchy funkce jater.

Věnujte pozornost i očím

Oči zdravého člověka se vyznačují křišťálovou čistotou a světlou barvou zornic. Zarudlé, oteklé oči naznačují, že játra nevykonávají svou práci dobře a žádají o pomoc.

Pozor na tělesnou hmotnost

Hmotnost se může v závislosti na určitých důvodech nadměrně zvýšit. Přibývání na váze lze vysvětlit špatnou výživou, nedostatkem pohybu, nezdravým životním stylem atd. Předpokládá se však, že abnormální metabolismus je klíčovým viníkem přibývání tuku. A metabolické problémy přímo souvisí s nezdravými játry.

Příliš světlá stolice

Váš systém žlučovodů má více problémů s odtokem, pokud je vaše stolice bledá. Je to způsobeno špatnou funkcí jater, produkuje se nedostatečné množství žluči, která je zodpovědná za hnědý odstín stolice. Proto je příliš světlá.

Další příznaky poškozených jater

Játra mají málo času na ochranu imunitního systému, pokud se musí vypořádat s cizími látkami. V důsledku toho se výrazně zvyšuje citlivost na toxiny a alergeny.

Játra jsou poměrně velký orgán umístěný v pravé horní části břicha. Při nadměrném stresu se může objevit bolest. V nejhorší případě to může vést ke vzniku nádoru. Pokud pravidelně pociťujete bolest, která není svalová, měli byste se okamžitě poradit se svým lékařem.

Detoxikace je klíčová

Játra vyžadují systematickou detoxikaci. Tento proces je nezbytný pro jejich uzdravení. Aby byla detoxikace úspěšná, je třeba se nejprve vzdát všemožných škodlivin. Ze stravy je nutné kategoricky vyloučit užívání alkoholických nápojů a nezdravých potravin ve velkém množství. Měli byste také zvážit, že poškození jater mohou způsobit i některé volně prodejné léky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicinenet.com, Mayoclinic.org