Nejčastější chyby při holení nohou. Důležitá je péče před i po

Holení nohou je celoživotním údělem ženy. Přesto, že kdysi dávno se spousta z nás s tímto problémem nemusela potýkat, protože ochlupení bylo považováno za přirozený prvek krásy, dnes je doba jiná. Žena by měla mít dokonale hladké tělo. Proto stojí za to dozvědět se více o chybách, které zpravidla při holení děláme.

Ranní holení

Je celkem běžné, že se většina žen uchyluje k holení nohou ráno, aby docílila hladkého vzhledu po celý den. Ovšem naše nohy mají tendenci během noci otékat kvůli teplu tvořenému v našich postelích, což způsobuje, že se chlupy stahují do vlasových folikulů. Mohlo by se tedy stát, že část chlupů se odhalí až později, kdy otok zmizí. Proto je nejlepší holit si nohy večer před spaním.

Rychlé holení

Většinou vlezeme do sprchy a ihned po namočení začneme nanášet pěnu a holit se. Ve skutečnosti se doporučuje sprchovat se alespoň 10 minut, než vezmeme do ruky žiletku. Chlupy se změkčí a folikuly otevřou. Výsledkem je mnohem hladší pokožka.

Suché holení

Je nepříjemné, když zjistíte, že váš holicí krém nebo pěna zrovna došly. Pokud k takové situaci dojde, obraťte se raději na svůj kondicionér na vlasy než na mýdlo nebo mycí gel. Jedná se o mnohem lepší a šetrnější alternativu.

Holení proti směru růstu

Holení proti směru růstu chloupků je samozřejmě vždy účinnější, ale často způsobuje podráždění pokožky a zarudnutí. Chcete-li tomu předejít, nejdříve se zkuste oholit po směru růstu chloupků, takže shora dolů. Znovu naneste holicí krém nebo pěnu a oholte se tak, jak jste zvyklá, tedy proti směru. Takto snížíte riziko vyrážky.

Žádný peeling

Chcete-li dosáhnout skutečně dokonalých výsledků, měla byste používat peeling na tělo alespoň 2x týdně. Tímto způsobem odhalíte i ty nejmenší chloupky, schovávající se pod odumřelou pokožkou. Aby vaše pokožka nezažila příliš, používejte peeling jen ve dnech, kdy si nohy neholíte.

Časté používání jednorázových žiletek

Jak už název napovídá, jednorázové žiletky by se měly skutečně použít jednou a poté zlikvidovat. Takové žiletky jsou dobré především pro cestování, ale doma pro běžné holení byste měla používat strojek se 4 – 5 čepelemi. Z takového důvodu je opravdu dobré investovat do kvalitního holicího strojku, protože je vyroben pro používání na delší dobu.

Výměna čepelí po delší době

I ten sebelepší holicí strojek nelze používat do nekonečna. Jak si můžete všimnout, po nějaké době se kvalita holení snižuje a začnou se objevovat pupínky, zarudnutí a v nejhorším případě i zánět pokožky. Abyste tomu zabránila, měňte čepele nejpozději po desátém použití.

Obrázky: Pixabay