Pokojové rostliny, které můžete pěstovat v koupelně. Vydrží vlhkost i tmu

Ne každý z nás má to štěstí, že se v jeho koupelně nachází velké okno. Většina koupelen je zpravidla tmavá, bez světla, která řeší vlhkost nainstalovaným větráčkem. V takovém prostředí je prostě nemožné vytvořit si obdobu tropického ráje pomocí různých pokojových rostlin, protože by vám příliš dlouho nevydržely. Ale i přesto existuje několik výjimek, které se mohou obejít bez slunečního světla. Chcete-li si tedy koupelnu zútulnit pokojovými rostlinami, zkuste si vybrat jednu z následujících.

Zuzu

Zamiokulkas neboli Zuzu je skvělým kandidátem na koupelnovou rostlinu. Tma v místnosti určuje, jaké budou mít její listy zbarvení – čím větší tma, tím tmavší odstín. Elegantní rostlina je také mimořádně robustní a vydrží i nedostatek péče.

Zelenec

Běžně známá jako pavouk, je klasickou pokojovou rostlinou. I když na tmavých místech ztrácí svůj působivý vzor, dokáže být šťastná i bez slunečního světla. Nevyžaduje téměř žádnou péči a vydrží jak v teple, tak v chladu.

Chamaedorea sličná

Vzhledem k tomu, že chamaedorea má ráda vlhké prostředí, koupelna pro ni znamená dokonalé prostředí. Přesto ale pamatujte na to, že i když chamaedorea preferuje temná místa, čas od času ji vezměte na sluneční světlo, aby zůstala co nejdéle silná a zdravá.

Tchýnin jazyk

Rostlina působí jako velký vzduchový filtr, protože mění toxická činidla, jako je například formaldehyd a benzen, obsažená v novém dřevěném nábytku, na kyslík.

Šplhavnice

Tuto rostlinu je téměř nemožné zabít. Je robustní a do každé koupelny dodá nádhernou atmosféru bez ohledu na velikost.

Lopatkovec

Dlouhá dekorativní rostlina rozsvítí i ty nejtemnější místnosti. Proto je to jedna z mála kvetoucích rostlin, která je vhodná i do koupelny.

Obrázky: Pixabay