Nejčastější chyby při žehlení, kvůli kterým se oblečení ničí rychleji

I když je žehlení pěkně otravná činnost, nezdá se být nijak složitá. Pár tahů žehličkou a je hotovo. Ale i tato domácí práce v sobě skrývá spoustu funkcí a triků, kterými si ji můžeme usnadnit a zároveň se vyhnout chybám, které běžně děláme. Podívejte se společně s námi na ty nejčastější.

Chyba č. 1 – Prádlo je suché

Suchá látka a vysoké teploty nejsou nejideálnější kombinací. Vaše oblíbené tričko může skončit s dírou uprostřed při jakémkoli krátkém rozptýlení. Před žehlením oblečení vždy trochu navlhčete nebo použijte speciální režim žehličky.

Chyba č. 2 – Jemné tkaniny si necháváte na konec

Ke konci žehlení je železo nejžhavější. Pokud si tedy nechcete zničit svou oblíbenou halenku, vyžehlete ji hned mezi prvními kousky. Na konec si můžete nechat například povlečení.

Chyba č. 3 – Špatný režim

Většina oblečení na trhu je vyráběna z různých tkanin syntetického původu. Pokud je tedy na štítku uvedeno více druhů látek, moc nad tím nepřemýšlejte, prostě na žehličce zvolte jemný režim.

Chyba č. 4 – Špatné žehlení kalhot a košil

Nejdříve byste měli vyžehlit manžety, opasek nebo límec. Nezapomeňte pravidelně navlhčovat. Teprve pak začněte žehlit zbytek povrchu.

Chyba č. 5 – Nečistíte železo

Ano, i žehlička se musí čistit! Dokonce i ty nejmenší částečky tkanin a nití mohou poškodit povrch železa a tím i další oblečení. Koupě přípravku na čištění žehličky tedy nebude na škodu nebo můžete použít některé z domácích receptů, například pastu z vody a jedlé sody. Hlavně si pamatujte, že domácí směs je třeba vždy použít na studené železo.

Chyba č. 6 – V žehličce zůstává voda

Po dokončení žehlení je třeba vždy vylít zbytek vody z nádržky. Při dlouhodobém uchovávání riskujete poškození.