Nejčastější mýty o hubnutí a dietách. Neztraťte se v bludišti nesmyslných informací a usnadněte si cestu k vysněnému tělu

Touha ztratit přebytečné kilogramy může být motivována různými způsoby. Často vyplývá ze zdravotních důvodů, ale se stejně vysokou intenzitou přemýšlíme o hubnutí v kontextu novoročních předsevzetí, touhy změnit návyky nebo se připravit na dovolenou a sezónu bikin. Chceme zhubnout efektivně a rychle, proto hledáme osvědčené patenty pro okamžité výsledky. V bludišti informací se však můžete ztratit a narazit na spoustu protichůdných informací. Je čas ověřit nejoblíbenější a nejčastěji opakované mýty o hubnutí.

Žádné jídlo po páté hodině

Večeře může být nejvíce démonizovaným jídlem během diety. Mnoho lidí říká, že 17:00 hodin je magická hranice, po které byste už neměli jíst, abyste zhubli. To je omyl! Vše záleží na individuálním rytmu dne. Poslední jídlo se doporučuje jíst 2 nebo 3 hodiny před spaním.  V opačném případě se vystavujete večerním hladovým bolestem, které mohou mít za následek noční mlsání.

 

Těstoviny a brambory jsou ztělesněním zla

Malá část brambor obsahuje draslík, vitamín C a B6, stejně jako beta-karoten. Důležitý je však způsob zpracování. Ve smažené verzi, stejně jako každá jiná potravina, se změní na kalorickou bombu. Vařené nebo pečené brambory jsou chutným doplňkem dietního menu. Totéž platí pro těstoviny. Jejich pověst byla ovlivněna způsobem, jakým byly podávány. Často se konzumují s těžkými smetanovými nebo sýrovými omáčkami. Nahraďte je raději čerstvou zeleninou a libovým masem. Pak si můžete těstoviny dopřávat bez výčitek.

Žádné tuky

Hubnutí se rovná vzdání se tuků ve stravě. To je mýtus! Zatímco smažená cibule se slaninou přispívají k rostoucímu prstenci kolem vašich boků, zdravé tuky, jejichž přítomnost ve stravě je nezbytná, jsou v procesu hubnutí dokonce žádoucí pro vstřebávání vitamínů, zejména A, D, E a K.

Malátnost je při dietě normální

Podrážděnost, pokles energie, zhoršená nálada a neschopnost soustředit se na začátku diety lze považovat za normální reakci těla, zvláště pokud jste provedli radikální změny ve stravovacích návycích a začali s intenzivním cvičením v podstatě ze dne na den. Tento stav by však neměl být podceňován, pokud trvá déle. Stejně tak vypadávání vlasů není normálním vedlejším účinkem hubnutí. Tyto příznaky naznačují vážné nedostatky, proto je nutné upravit dietní plán, nejlépe pod dohledem odborníka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com