Čištění dlažebních kostek od nežádoucího plevele. Levná a rychlá metoda postřiku bez chemie

Plevel ve spárách dlažebních kostek působí velice nevzhledně. Odstranění pomocí motyčky nebo ručně je nesmírně pracné a také zdlouhavé. Namísto toho byste mohli věnovat pozornost své zahrádce. Proto také existuje jiný způsob, jak s nežádoucím plevelem bojovat.

Nejlepší zbraní je ocet

Obyčejný ocet má spoustu prospěšných využití. Nejen, že je skvělým domácím čističem, ale také pomůže vyhrát boj s plevelem, který se množí ve spárách dlažebních kostek na cestě. Musíte si však dát pozor, abyste ho neaplikovali na okrasné rostliny na vašem dvoře, protože pak rychle uhynou. Při výrobě zbraně na plevel je nejdůležitější dodržet množství a dávkování a použít správnou koncentraci octa.

Recept na octový rozprašovač

Pokud se potýkáte s mladým a zeleným plevelem, použijte 10% ocet. U zkažených plevelů a plevelů s tvrdými stonky však bude zapotřebí 20% ocet. Do rozprašovače nalijte 1/2 litru vody a přidejte litr octa. Pokud se však musíte vypořádat s přerostlým a starým plevelem, použijte pouze ocet a neřeďte ho vodou.

Použití octového roztoku

Použijte pouze na plevel, na kterém nezůstávají žádné kapky deště nebo rosy. Voda pouze dále naředí ocet a samotný sprej nebude správně fungovat. Po postřiku je dobré, aby 24 hodin nepršelo. Pak budete mít jistotu, že déšť octový přípravek nesmyje. Stejně tak by mělo být bezvětří, protože vítr může přenést ocet na jiné rostliny, které rostou poblíž. Pozor také na slunečno, protože ocet sám plevel vysuší a sluníčko tento efekt ještě zesílí.

Abyste zabránili opětovnému růstu, stříkejte pravidelně jednou týdně. Po 2 nebo 3 cyklech zaznamenáte výrazný rozdíl.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: genialne.pl