Silový trénink nebo kardio: Co funguje na hubnutí lépe a co udělat jako první

Pokud se snažíte zhubnout a chodíte do posilovny, pak budete znát dva hlavní typy cvičení, které musíte provádět – kardio cvičení a silový trénink. Většina lidí se vždy přiklání k takovému druhu, který se jim nejvíce líbí, který je baví a jde jim. Nejvíce však záleží na tom, jaké máte cíle. Jaký typ tréninku je však ideální, abyste dosáhli lepších výsledků při hubnutí? Je lepší začít kardiem nebo zvedáním závaží?

​Kardio cvičení

Kardio je efektivní pro spalování kalorií. Pokud budete zvedat závaží a dělat jakoukoli jinou kardio aktivitu po delší dobu, spálíte více kalorií z kardia cvičení. Je-li tedy vaším cílem spalování kalorií, můžete začít cvičit s kardiem se stálou intenzitou, abyste spalovali tuky. Po upoceném kardio tréninku můžete přejít na zvedání závaží, jež vám pomůže spalovat kalorie i po cvičení.​

Co když začnete s posilováním?

Zvedání závaží jako prvního, zvláště těžkých, vás unaví natolik, že později pro vás bude obtížné přejít ke kardiou. Takže možná nebudete schopni dokončit svůj naplánovaný trénink a nezískáte výhody kardia na spalování kalorií. Teoreticky by však vzpírání jako první uvedlo vaše tělo do aerobního režimu, a tak v době, kdy se uchýlíte ke kardiu, budete již ve stavu spalování tuků. Pokud trénujete s lehkými vahami, pomůže vám to zvýšit tepovou frekvenci a připraví vás na intenzivní kardio trénink.

Co byste měli udělat jako první?

Nejlepší způsob, jak to určit, je zjistit, co vám nejlépe vyhovuje. Takže až půjdete příště do posilovny, můžete začít s kardiem a jindy můžete zkusit po rozcvičce zvedat činky. Ať už si vyberete jako první cokoli, obojí je pro vaše tělo jednoznačně prospěšné. Studie prokázaly, že kombinace kardia a silového tréninku je nejlepší pro vaše celkové zdraví, nárůst svalové hmoty a snížení tělesného tuku je ideální stav, jenž by měl být cílem každého.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com