S únavným žehlením je konec. Pro krásně rovné prádlo stačí do sušičky přidat pár kostek ledu nebo využít sprchování

Patříte-li do skupiny lidí, která nesnáší žehlení, pak se vám bude tento rychlý a snadný trik líbit – žehlení s pomocí kostek ledu. Vše, co potřebujete, je kus pomačkaného oblečení, sušička a hrst kostek ledu. Možná se vám to zdá jako holý nesmysl, ale věřte, že budete nadšení.

Použití kostek ledu v sušičce na prádlo

Vkládání kostek ledu do sušičky na prádlo se může zdát jako bláznovství, ale když se led a teplo spojí, vytvoří se pára. To znamená, že se spotřebič promění v malý napařovač, jenž odstraní záhyby na oblečení. Dejte si však pozor, aby sušička nebyla příliš plná, jinak trik nebude fungovat.

Žehlete, když se sprchujete

Existují i ​​jiné způsoby, jak narovnat pomačkané oblečení bez použití žehličky. Zkuste si zmačkaný předmět pověsit v koupelně během sprchování. Pára v místnosti prádlo dokonale narovná. Poté jej zavěste na jiné místo, aby uschnulo.

Vysoušeč vlasů

Nemáte žehličku? Žádný problém. Použijte fén na vlasy jako provizorní žehličku. Stačí pověsit pomačkaný kus na ramínko, namočit záhyby, které se snažíte vyhladit, a poté oblast vysušit fénem. Udržujte fén v bezpečné vzdálenosti od oblečení, abyste zabránili spálení látky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: goodhousekeeping.com